Müge Anlı Aleyna Çakır cinayetinde son durum! Müge Anlı Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapattı!

Müge Anlı Aleyna Çakır cinayetinde son durum! Müge Anlı Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapattı!

ATV'nin gündüz kuşağında yer alan ve son zamanlarda gündemi meşgul eden Aleyna Çakır olayında flaş bir gelişme yaşandı. Gülay Uygun'un şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmesinden sonra olayın peşini bırakmayacağını duyuran araştırmacı gazeteci Müge Anlı, Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyasını incelemeyi bir süreliğine bıraktı. Yayınlanan programda ise bugün Çakır'ın anne ve babası konuk olarak stüdyoda yoktu.

Hafta içi ATV'de canlı yayın yapan Müge Anlı, Haziran ayında evinde ölü olarak bulunan Aleyna Çakır'ın dosyasını incelemeye başladı. Olayın her geçen gün daha da genişlemesi ve şüpheli olan Ümitcan Uygun'un annesinin hayatını kaybetmesi üzerine Anlı'nın, "İnsanların acısını yaşamasına müsaade edelim" diyerek bir süre konuları işlememeye karar verdiği iddia edildi.

ŞÜPHELİ ÖLÜMLER

21 yaşındaki Aleyna Çakır, Haziran ayında evinde ölü bulundu. Olayın şüphelisi olarak ifade edilen Ümitcan Uygun, hakkındaki iddiaları reddederek ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Geçtiğimiz hafta canlı yanına bağlanan bazı kişiler genç kızları kötü yola düşürmeye çalıştığı iddia edildi. Bu hafta ifade verecek olan anne, Ankara'da şüpheli bir şekilde bir ormanda ölü olarak bulundu.

Müge Anlı Aleyna Çakır cinayetinde son durum! Müge Anlı Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapattı!

KONUYU DEVLETE BIRAKTIM

Müge Anlı, Pazartesi günü canlı yayında yapmış olduğu açıklamasında yolundan dönmeyeceğini ve konuyu devlete bıraktığını ifade ederek, şu ifadeleri kullandı:

"Bu yayına başladığımdan beri de hep aynı şeyi söylüyorum. Ne söylerseniz söyleyin, ne yaparsanız yapın ben bu yolumdan dönmeyeceğim. Kim ne kadar tehdit ederse etsin benim için önemli olan Aleyna'nın o gece intihar etmesi ya da öldürülmüş olması Adli Tıptan gelecek rapora bağlıdır. O ayrı bir konudur. Ama onlarca genç kızın şantaj ve tehditle, dayakla kötü yollara sürüklenmesi ve onların üzerinden para kazanılması doğru bir şey değildir ve bunların cezalandırılması gerekiyor. Ne söylerseniz söyleyin. Ben bunu söylemeye devam edeceğim. Başka Aleyna'lar ölsün istemiyorum. Bu bir yıldırma politikası, biliyorum. Keşke hanımefendi hayatta olsaydı. O kadar üzüldüm ki... Keşke hanımefendi bizi arayıp 'Yüzleşebilirim o kızlarla' deseydi. Ben hanımefendiyi bilmem. Konuyu devlete bıraktım, gerekli soruşturma açıldı"

Müge Anlı Aleyna Çakır cinayetinde son durum! Müge Anlı Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapattı!

ADALET BAKANI GÜL'DEN MÜGE ANLI'YA ELEŞTİRİ

CNN Türk'e konuk olan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Aleyna Çakır ölümü ve Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un intiharı üzerine şu ifadeleri kaydetti:

"Çok trajik üzücü bir hadise. Soruşturma devam ediyor. Biliyorsunuz gizli bir şekilde devam eder. Yapacağım yorum, soruşturmanın titizlikle yapıldığına inanıyoruz. Soruşturma neticesinde aldığı kararlar ile adalet duygusunu tatmin edeceğine inanıyoruz. Hakim savcının sosyal medyası televizyonu yok. Onlar kararlarıyla konuşuyor. Adliye bir beyaz süttür orada bir leke varsa bunu kimse affetmez.Haksız yorumlar yapılabilir ama hakim savcı fiile bakar. Böyle önemli bir konuda saygıyla süreci beklemek lazım. Savcı hangi delile ulaştı bilmiyoruz. Bir TV programcısı değildir savcı. Savcı adaleti yerine getirmeye çalışan bir yargı mensubudur. Hakim öyledir. Varsa bir delilin arkadaş yeri adliyedir karakoldur. Gidip adliye ve karakola konuşacaksın. Adaletin tecelli etmesini istiyorsan savcıya kolluğa elindeki delili vereceksin"

Müge Anlı Aleyna Çakır cinayetinde son durum! Müge Anlı Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapattı!

MÜGE ANLI'DAN CEVAP

Bunun üzerine Müge Anlı'dan şu cevap geldi:

"Ne savcı, ne hakim, ne de polisim. Sadece gazetecilik yapıyorum. Bunu yaparken de vicdanımın sesini dinliyorum. Programıma katılan mağdurların ne dostu ne de düşmanıyım. 30 yıldır gazetecilik yapıyorum. Gazetecinin görevi haberi ortaya çıkarmak için araştırma yapmak, bilgileri toplamak, doğrulatmak ve bu bilgiler ışığında yorumlamaktır. Biz kimsenin ne yanında ne de karşısındayız. Bizim görevimiz iddiaları ortaya koymaktır"

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler