Muğla'da ByLock Operasyonu ! 67 Sayfalık Yazışma İddiasıyla Gözaltı

FETÖ'nün haberleşme aracı Bylock ile 67 sayfa yazışma ve 15 bin 866 kez de programa giriş çıkış yaptığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı.

GÜNDEM 16.09.2017, 14:42
Muğla'da ByLock Operasyonu ! 67 Sayfalık Yazışma İddiasıyla Gözaltı

FETÖ’nün şifreli haberleşme aracı olan ByLock kullandığı iddia edilen şüphelinin, 67 sayfalık yazışmaları olduğu iddia ediliyor. 

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u yoğun şekilde kullandığı iddia edilen firari şüpheli Denizli'de yakalandı.

67 Sayfalık Yazışma, 15 Bin 866 Program Girişi

Cumhuriyet Başsavcılığınca, Muğla'da bir dönem FETÖ'ye ait okul ve dershanelere eleman sağlayan kişilerin istihdam edildiği Bereket AŞ'de kaydı bulunan, Muğla Genç Sinerji Derneği Başkan Yardımcısı ve Muğla Sağlık Derneği Genel Sekreteri K.A.S'nin, Fetö'nün şifreli haberleşme aracı  ByLock'ta 67 sayfa yazışma ve 15 bin 866 kez de programa giriş çıkış yaptığı iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Operasyon ile Gözaltı

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekibi, şüphelinin Denizli'nin Çivil İlçesinde olduğunu tespit etti. Belirlenen adrese operasyon düzenleyen İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlıyı gözaltına aldı.

Zanlının Emniyet Müdürlüğündeki ifade işlemleri sonrasında adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)