Muhalefetin Seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Karşısına Çıkaracağı İsim Belli Oldu İddiası

2023'te düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Seçimi kapsamında flaş bir iddia gündeme geldi. Buna göre seçimlerde muhalefetin Cumhurbaşkanı Erdoğan'n karşısına kimi çıkaracağı belli oldu.

GÜNDEM 01.10.2019, 14:29
Muhalefetin Seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Karşısına Çıkaracağı İsim Belli Oldu İddiası

Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir çok önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Aydemir muhalefetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ı çıkaracağını iddia etti.

Bülent Aydemir, 2023'te düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimine dair bazı kulis bilgilerini aktardı. Konu ile ilgili olarak Aydemir Ebru Baki'nin sunduğu Para Gündem programında açıklamalarda bulundu. Aydemir açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

AYDEMİR'İN AÇIKLAMALARI

"CHP yerel seçimlerde yüzde 30'u aştı, İstanbul'da yüzde 50'yi aştı Ekrem İmamoğlu ile. CHP bu şartlarda 'Abdullah Gül'ü çatı aday gösteriyorum' derse siyaseten intihar etmiş olur.

Çok net söylüyorum. Hani 'ortak aday' dediniz ya! Başka formül görünmüyor! Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkacak bir isim. Bu bloka karşı, bloku bölmeyecek bir isim olacak. CHP'lilerin önemli bir bölümü bu başarı sağlanmışken, gidip Abdullah Gül'ü aday gösterirse başkasına oy verir net söylüyorum. Siyaset, realiteler üzerine yapılan bir şeydir. Ben şöyle düşünüyorum, sen şöyle düşünüyorsun ben bunlara girmeyeceğim.

Ama ben bunu bilgiye dayalı olarak söylüyorum; Ali Babacan bu partinin genel başkanı olarak yola çıkarsa, Cumhurbaşkanı adayı da Ali Babacan olacaktır. Orada ittifaklar başka bir şey geliştirir. Denilir ki, "Olmuyor, böyle ittifakla yürüyelim", başka bilmediğimiz şeyler devreye girer. Daha çok erken bunları konuşmamız."

Yorumlar (0)