Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na: Onun Yerinde Olsam Koltuğu Terk Ederdim

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan İnce'den, Kılıçdaroğlu'na gönderme geldi. İnce Milliyet'in sorularını yanıtlarken; "Kemal Bey'in yerinde olsam koltuğu terk ederdim" dedi. İşte detaylar.

GÜNDEM 15.09.2018, 09:32 15.09.2018, 15:21 Kerim Solak
Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na: Onun Yerinde Olsam Koltuğu Terk Ederdim

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan İnce Milliyet Gazetesi'nin sorularını yanıtladı.

Ayrıca Kılıçdaroğlu ile alakalı olarak ifadelere cevap veren İnce; "Kemal Bey'in yerinde olsam koltuğu terk ederdim" dedi.

İşte İnce'nin açıklamalarından satır başları;

"Ortanın solunun 2020 versiyonu gibi yeni bir vizyon ortaya koyması mecburi olan CHP şu an kısır çekişmelerle günü kurtarmaya zorluyor.

Oysa özgüveni yüksek olan bir parti olması zorunlu. Erzurum, Konya, Trabzon, Diyarbakır Büyükşehir belediye başkanlıklarını alabiliriz iddiası olan bir partidir.

Ayrıca bu iddiaları ortaya koyması gerekiyor.

Burada yeni bir kriter çıktı. Dünyada böyle bir kriter bulunmuyor. Ee ne yapmamız gerekiyor? Altı oktan vazgeçip yeni bir felsefe akım mı oluşturacağız. Bu ipe un sermek nedir yani, ne yapacağız?

Yeni bir altı ok mu yazacağız? Bizim geçmişimiz, birikimimiz belli. Bütün değişimler sancılı olur. Bu mutlaka olacak, süreç biraz uzuyor sadece.

Ama ben bu değişimden sadece lideri değil, yönetim anlayışını da kastediyorum. Kuralların hakim olduğu bir parti olmalıyız.

Mesela son milletvekili seçiminde 81 vilayetin hiçbirinde ön seçim olmadı. Bu kuralsızlıktır, istediğin zaman yapıyorsun, istediğin zaman yapmıyorsun.

Türkiye'de demokrasi isteyen bir CHP önce kendi içinde demokrasiyi yaşamalıdır, örnek olmalıdır.

Bakın benim partimin içinde demokrasi var, Türkiye de böyle olacak diyebilmelidir.

Yani Erdoğan'ı eleştiren, onun için tweet atan birisinin kapısına sabah 05.00'te polis geliyor, CHP yönetimini eleştiren bir kurultay delegesi de disipline gönderiliyor."

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)