Muharrem İnce'ye Hakkında Apolet Soruşturması Başlatıldı

Afrin harekatını yürüten 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel hakkında açıklama yapan ve açıklamasında "Apoletlerini sökeceğim" diyen Muharrem İnce hakkında soruşturma başlatıldı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 18.09.2018, 09:26
Muharrem İnce'ye Hakkında Apolet Soruşturması Başlatıldı

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın nedeni olarak da Muharrem İnce'nin 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel hakkında "Apoletlerini sökeceğim" açıklaması olduğu belirtildi.

Bir vatandaş CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce2nin bu sözleri hakkında savcılığa başvurdu. Vatandaş savcılıkta 'terör örgütü propagandası' ve 'tehdit' suçları kapsamında şikâyette bulundu.

VATANDAŞIN ŞİKAYETİ

Sabah Gazetesi'nden Nafiz Karaman'ın aktardıklarına göre vatandaş savcılığa yaptığı şikayatte "Muharrem İnce yaptığı konuşmada '30 Ağustos'ta ilk emekliye ayıracağım general o olacak. 81 milyonun huzurunda söylüyorum, senin apoletlerini sökmezsem ben de Muharrem İnce değilim' şeklinde akla mantığa sığmayacak bir açıklama yaparak ordumuzu ve başındaki komutanımızı yalan yanlış siyasetine alet etmeye çalışmıştır." ifadelerine yer vererek "Zeytin Dalı Harekâtı'nın evvelinde de yıllardır canını hiçe sayıp vatan topraklarını tüm değerlerinin üzerinde tutan aldığı tüm apoletlerini şerefi ile sonuna kadar hak eden ülkenin bölünmez bütünlüğü için vatan hainleri ile ordunun başında çarpışan İsmail Metin Temel Komutanı, Cumhurbaşkanlığı'nın ne olduğunu henüz idrak edememiş hala kendi yalan siyaseti sanan Muharrem İnce adeta o beyanıyla kendince halkın önüne atmıştır." dedi.

Bunun yanı sıra vatandaş şikayetinde bunun ötesinde terör örgütü ve yandaşlarına bir anlamda destek ve moral verdiğini bu açıklamasının terör örgütlerine yeşil ışık yakmanın ötesinde bir şey olmadığını vurguladı.

Bu şikayet hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir dosya oluşturuldu. Dosyada İnce o dönem milletvekili olduğu için 'Hakkında şikâyette bulunulan' olarak belirtildi. Daha sonra dosya şikâyete konu sözlerin Kağıthane'deki bir mitingde söylendiği iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Ancak emniyet bilgilerine göre bu sözlerin Nevşehir mitinginde söylendiği anlaşıldı ve dosya Nevşehir'e gönderildi. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)