Münbiç Suriye Ordusuna Devredilecek

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Daire Başkanı Rudskoy Münbiç hakkında çeşitli açıklamalar yaptı. Rudskoy açıklamasında PYD/PKK kontrolünde olan Münbiç'in bugünden itibaren Suriye ordusuna devredileceğini bildirdi.

GÜNDEM 03.03.2017, 16:17
Münbiç Suriye Ordusuna Devredilecek

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Daire Başkanı Sergey Rudskoy, terör örgütü PYD/PKK kontrolündeki Münbiç'in, Suriye ordusuna devredileceğini söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda Rudskoy, terör örgütü PKK/PYD'nin Münbiç ve çevresinden çekilmeyi kabul ettiği ve buranın Esed güçlerine devredileceğini ifade etti. Rus komutan 3 Mart tarihinden itibaren Şam yönetiminin Münbiç ve çevresinde devlet faaliyetlerinin yürütülmeye başlanacağını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ta bir açıklama yapmıştı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Balıkesir'de yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer vermişti;

 "Önce DEAŞ bazı yerleri rejime bıraktı. Şimdi de gördüğümüz kadarıyla PYD, YPG, bazı yerleri rejime terk ediyor. Bu, aslında PYD'nin DEAŞ'ın ve rejimin birlikte zaman zaman hareket ettiği iddiamızı doğrulayan, ispatlayan bir gelişme. Birbirine düşman gibi görünen pek çok yapının kolaylıkla bir araya geldiğini şu birkaç günlük hareketlilikten gördük"

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)