Mustafa Destici: Bedelli Askerlikte Asgari Ücretli 5 Bin, 100 Bin TL Geliri Olan Ona Göre Ödesin

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici bedelli askerlik konusunda ücret, yaş ve eğitim konularına ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Bu konuda 28 gün eğitim olmalı diyen Mustafa Destici açıklamalarında ayrıca ücret konusuna dair çok önemli ifadeler kullandı.

Mustafa Destici: Bedelli Askerlikte Asgari Ücretli 5 Bin, 100 Bin TL Geliri Olan Ona Göre Ödesin

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Bolu'da katıldığı bazı etkinliklerin ardından bedelli askerlik konusuna dair açıklamalarda bulundu. 

Bedelli Askerlik konusunda en çok tartışılan eğitim ve ücret konularına değinen BBP Lideri Destici çok önemli ifadeler kullandı. Ücretin gelir düzeyine göre belirlenmesi gerektiğini ifade eden Mustafa Destici açıklamalarında ayrıca 28 günlük eğitim olması gerektiğini söyledi. 

''28 GÜN TEORİK VE PRATİK EĞİTİM VERİLMELİ''

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici bedelli askerlik konusuna dair açıklamalarında, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 28 günlük eğitim konusuna dair yapmış olduğu açıklamalarını değerlendirdi. Bu konuda farklı düşündüğünü ifade eden Mustafa Destici bedelli askerlik yapaackların pratik ve teorik eğitim almaları gerektiğini ifade etti. Bu konuda dile getirilen iş kaybı konusunun da yasal güvence altına alınacağını ifade eden Mustafa Destici'nin konuşması şu yönde;

 "15 bin lira konusunda bizim dışımızda itiraz eden görmedim. Sadece 28 gün meselesinin kaldırılmasıyla ilgili bazı siyasi partilerimizden görüşler dile getirildi. En son Sayın Bahçeli bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Ama hükümetin 28 günle ilgili bugüne kadar duruşu var. Bunu değiştirecekler mi, vazgeçecekler mi bilmiyorum. Partimizin kanaati, 28 gün olmalı ve hem pratik hem de teorik eğitim verilmeli. Mutlaka, bedelli olarak askerliğini yapacak vatandaşlarımızın 28 gün bir temel eğitimden geçmeleri yani silah tutmaları, şanlı üniformayı giymeleri, peygamber ocağının karavanasından yemek yemeleri, o ruhu yakalamaları lazım. 28 gün askerlik yaparken ister kamuda çalışsın, ister özelde çalışsın geri döndüğünde işine geri dönebilecek. Bu da yasal düzenlemeyle garanti altına alınıyor. Dolayısıyla iş kaybı diye bir şey de söz konusu değil"

ÜCRET GELİR DÜZEYİNE GÖRE BELİRLENMELİ

BBP Lideri Mustafa Destici bedelli askerlik ücretlerinin gelir düzeyine göre belirlenmesi gerektiğini söyledi. Bu ücretin herkes için aynı olmaması gerektiğini vurgulayan Mustafa Destici asgari ücretli için 5 bin TL, geliri 100 bin lira olan ise ona göre ödesin dedi. 

"Herkes için 15 bin olmamalı. Gelir düzeyine göre, eğer asgari ücretle çalışıyorsa o 5 bin lira ödesin. Aylık geliri 100 bin liraysa o da 100 bin lira ödesin. Yani bu adalet sağlansın. Asgari ücretli ile Türkiye'nin en zenginin çocuğunu aynı fiyata 15 bin liraya bedelli askerlik yaptırırsanız bence bu adil olmaz. Meclise teklif getirilirken ve Mecliste görüşülürken komisyonda bu şekilde düzenlemelerin yapılması lazım"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayrettin
Hayrettin - 12 ay Önce

Çok doğru söylüyor her zaman zengin için cep harçlığı gibi ama askeri ücretle çalışan 15senede öder

Öykü
Öykü - 12 ay Önce

Yaradana kurban ya Erdoğan bile böyle düşünmüyor vAllaha bencede öyle olmalı fakirleri de dusunun artık zenginler ödeyip kurtulacak biz kredinin faizini senelerce ödemek zorunda kalacaz

Öykü
Öykü - 12 ay Önce

bencede öyle olmalı fakirleri de dusunun artık zenginler ödeyip kurtulacak biz kredinin faizini senelerce ödemek zorunda kalacaz