Necmettin Öğretmenin Kanı Yerde Kalmadı: 38 Terörist Öldürüldü

16 Haziran'da Tunceli-Pülümür karayolunu kesen PKK'lı bir grup terörist tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz'ın kanı yerde kalmadı. 3 ayrı bölgede düzenlenen operasyon ile 38 terörist öldürüldü.

Necmettin Öğretmenin Kanı Yerde Kalmadı: 38 Terörist Öldürüldü

16 Haziran'da Tunceli-Pülümür karayolunu kesen PKK'lı bir grup terörist tarafından kaçırılan, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı köyünde öğretmenlik yapan 23 yaşındaki Necmettin Yılmaz'ın şehit edilmesinin ardından, 3 ayrı kentte düzenlenen operasyonda 38 terörist öldürüldü, 3 terörist ise sağ olarak yakalandı.

Karne günü ailesinin yaşadığı Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı Demirkapı köyüne giderken kaçırılan Necmettin Yılmaz'ın cenazesi 26 gün sonra Tunceli'ye 25 kilometre uzaklıktaki Pülümür Çayı'nda bulunmuştu. 

38 Terörist Öldürüldü

23 yaşındaki Necmettin Yılmaz'ın şehit edilmesinin ardından güvenlik güçleri, Tunceli-Erzincan-Kahramanmaraş bölgelerinde ayrı ayrı operasyonlar gerçekleştirdi. Güvenlik güçleri tarafından ayrı kentlerde arka arkaya yürüttüğü kırsal bölge operasyonlarında aralarında Yılmaz'ı şehit eden PKK'lıların da bulunduğu 38 terörist öldürüldü, 3 terörist de yakalanarak gözaltına alındı.

Teröristlerden 5’i MKP, 1’i MLKP Üyesi

Tunceli-Erzincan-Kahramanmaraş'ın kırsalındaki Jandarma bölgesinde yoğunlaşan operasyonlara polis birimlerinden de destek geldi.

Necmettin Yılmaz'ın şehit edilmesinin ardından, arka arkaya yapılan operasyonlarda, PKK'lı teröristlerin yanı sıra MKP (Maoist Komünist Parti) ile MLKP (Marksist Leninist Komünist Parti) üyesi teröristlerin de yer aldığı belirtildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden 5'inin MKP, birinin ise MLKP üyesi olduğu öğrenildi.

3 Ayrı Bölgede 6 Hafta Süren Operasyon

Düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin dışında, teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla 30 şüpheli de gözaltına alındı.

3 ayrı bölgede 6 hafta süren operasyon ile 8 M-16 piyade tüfeği, 25 kalaşnikof otomatik tüfek, 4 tabanca, 29 el bombası, 5 el yapımı patlayıcı, 425 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE