Niğde Belediye Başkanlığına Gelen İsim Belli Oldu !

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya yeni Niğde Belediye Başkanının kim olduğu hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 24.10.2017, 16:17 Batuhan
Niğde Belediye Başkanlığına Gelen İsim Belli Oldu !

ODASINI BOŞALTMASI İSTENDİ

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya Niğde Belediyesi'nde meclis üyeleri ile bir araya geldi. Erol Kaya Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'dan yaptıkları değerlendirmelerin ardından makamı boşaltmasını istediklerini aktardı.

"RIFAT ÖZKAN BEY'E KARAR VERİLDİ"

Erol Kaya Niğde'de gerçekleştirdikleri temayül sonucu 4 ismin öne çıktığını belirterek açıklamalarında "Burada yapılan temayül sonuçlarında gerek partimizin meclis üyeleri gerek ana kadememiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımızın değerlendirmeleri sonucunda en fazla oyu alan 4 kardeşimiz dün Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüştü ve bu görüşme sonucunda da Meclis Üyeleri'nden Belediye Başkan Yardımcısı Rıfat Özkan Bey'e karar verildi." ifadelerine yer verdi.

"50 ARTI 1'İ ALMA HEDEFİMİZ VAR"

Ayrıca açıklamalarına devam eden Erol Kaya "Türkiye'de yapacağımız ilk mahalli seçimlerde 50 artı 1'i alma hedefimiz ve hayalimiz var. Bunu gerçekleştirebilmek için de belediye başkanlarımızın, meclis üyelerimizin, partimizin tüm kademlerindeki arkadaşlarımızın, milletvekillerinin el birliği ile Niğde ve tüm Türkiye için yapılması gereken neyse onları en güzel şekilde gerçekleştirmeleridir." dedi.

Ayrıca Erol Kaya belediye başkanları hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Erol Kaya "Burada AK Parti'li belediye başkanları ile ilgili yapılan tasarrufu hala anlayamayan arkadaşlarımız var." diyerek açıklamalarını şöyle sonlandırdı:

"HEP BİRLİKTE SEÇİM YAPACAĞIZ"

"Belediye başkanlarımız seçimle geliyor ve seçimle gidiyor. Bu, doğru bir şey ancak bu seçimle gelip seçimle gitme sürecinde yani ilk 5 yıllık periyotta bizim belediye başkanlarımıza 3 denetimimiz var. Birisi idari denetimdir, bunu İçişleri Bakanlığımız yerine getiriyor, bütün Türkiye'nin siyasi tarihi boyunca yerel yönetimlerle ilgili anayasadan aldığı bu işi İçişleri Bakanlığımız yapıyor. Hukuki denetim var, bunu yargı gerçekleştiriyor. Belediyelerimizin kendi iç meclislerinden oluşturduğu bir denetim söz konusu, bu da yerel bir denetim. Dolayısıyla bunları birleştirdiğimizde biz, şehrimizin hukuku, partimizin hukuku, milletin hukukunu korumak adına bazı değerlendirmeler yaptık. Bugün de bunlardan birinin sonuçlandırması için inşallah hep birlikte seçim yapacağız."

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)