Nihat Hatipoğlu'dan Sahur ve İftar Duaları

Ramazan ayı duası. Nihat Hatipoğlu duaları. Nihat Hatioğlu'ndan iftar duası. Nihat Hatipoğlu Sahur duası. Ramazan ayını nasıl geçirmeliyiz? İşte soruların cevapları ve daha fazlası...

GÜNDEM 07.06.2016, 09:09 07.06.2016, 09:30
Nihat Hatipoğlu'dan Sahur ve İftar Duaları
11 Ayın Sultanı Ramazan ayının heyecanı tüm islam alemini kapladı. Ramazan ayında bol bol ibadet ve istiğfarda bulunulması gerekiyor.

Ramazan ayında en an iftar saatidir. Gün boyunca oruç tutulur ve dört gözle iftar saati beklenmeye başlanır. İftar vaktinde oruçlu kişinin ettiği her dua Allah'ın izni ile kabul olur. Oruçlu olan bir kişiye iftar açtırmanın sevabı oldukça büyüktür Oruçluyu iftar ettiren kişi oruç tutmuş kadar sevap kazanır. İftar vaktinde yapılacak en hayırlı ve makbul dua nedir?

Ramazan ayında sahur ve iftar yapmanın sevabı çoktur. Sahur yapmak sünnettir.

İftarda oOkunacak Dua: Alalh'ım ! Bu günde oruç tutup ibadete durmam için bana yardımcı ol; bu günün sürçme ve günahlarından beni uzaklaştır; bu günde sürekli olarak seni zikretmeği bana nasip eyle; tevfikinle ey yolunu şaşanları hidayet eden!

Allah'ım! Bu günde bana huşu ehlinin itaatini nasip eyle; mütevazı insanlar gibi dönüş yapıp tövbe etmemle göğsümü genişlet; emanınla, ey korkanların emanı ve güveni! Tanrı'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri aden kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Rabbım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri aden kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Sahurda Okunacak Dua: “Allâhümme kir sumtü ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme ğadin neveytü” duâsı okunması mümkün.  Bu  allah'ım! Bu günde tuttuğum orucu gerçek oruç tutanların orucu benzer biçimde ve ibadetimi gerçek ibadet edenlerin ibadeti gibi kıl; bu günde beni gafillerin uykusundan uyandır; kabahatumu bu günde bağışla; ey âlemlerin ilâhı! Affet beni, ey kabahatları affeden Rabbim! Allah’ım! Bu günde emrini icra etmek için beni güçlendir; bu günde zikrinin güzel keyfinı bana tattır; kereminle beni bu günde şükrünü eda etmek için hazırla; bu günde hıfzın ve örtünle beni (günah ve beladan) koru; ey basiretlilerin en basiretlisi

Kamupersoneli.net  | Ankara
Yorumlar (0)