Nijerya’da Kaçırılan 4 Türk İçin 44 Bin Dolar Fidye İstendi!

Nijerya’nın Kwara eyaletinin Gbale köyünde 4 Türk vatandaşını kaçıran silahlı çetenin 44 bin dolar fidye istediği açıklandı. Ayrıca Edu Emniyeti Sözcüsü Okasanmi Ajayi ise ailelerinin fidye ödememelerini tavsiye ettiği bir açıklamada bulunmuştu.

GÜNDEM 22.07.2019, 23:25
Nijerya’da Kaçırılan 4 Türk İçin 44 Bin Dolar Fidye İstendi!

Nijerya’nın Kwara eyaletinin Gbale köyünde kaçırılan 4 Türk vatandaşı için fidye istendiği iddia edildi.

Kenya yerel basınında çıkan haberlere göre, Yasin Çolak (33), Şener Apal (40), Ergun Yurdakul (35) ve Seyit Keklik (25) için 44 bin dolar fidye istendiği yazıldı.

Yerel toprak ağalarından Abdulrahaman Manzuman,fidyecilerin işçilerin çalıştığı şirket yetkilileri ile temas kurduğunu belirtti.

Ayrıca fidye talebinde bulunduğunu açıkladı. Manzuman yaptığı;

"Olay nedeniyle çok rahatsızız. Kaçıranlar için şirketten adam başına 11 bin dolar talep ettiklerini duydum.

Daha fazla bir şey söyleyemem, çünkü şu anda bölgeden uzaktayım." ifadelerinde bulundu.

Manzuman ayrıca yaptığı açıklamasında;

"O gece bana Fulani kabilesi üyesi gibi giyinen bazı silahlı kişilerin Türk vatandaşlarını bilinmeyen bir yere götürdüğü söylendi.

Silahlı adamlar bölgeye geldiklerinde kurbanlar yerel bir mekândaydı." dedi.

Emniyeti Sözcüsü Okasanmi Ajayi ise dün kurbanların serbest bırakılması için herhangi bir fidye talebinde bulunulmadığını açıkladı.

Ayrıca Edu Emniyet Müdürlüğü, esirlerin serbest bırakılması için ailelerinin fidye ödememelerini tavsiye ettiği açıklamasında basın yer almıştı.

Yorumlar (1)
Nijeryadan 1 ay önce
Ben bu olayın tam içindeyim arkadaslarim hepsi. 44bin dolar olsa şimdiye çoktan ödenir alınırdı bahsedilen rakamlar milyon dolar. Abdurrahman bu havayı yumuşatmak istiyor...