Nobel Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'dan 23 Nisan'a Özel Mesaj!

Nobel Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'dan 23 Nisan'a Özel Mesaj!

Nobel Ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel mesajını dile getirdi hem de Türkiye'nin corona virüs (Covid-19) ile mücadelesindeki son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Sancar, “23 Nisan Egemenlik Bayramımız'ın yüzüncü yıldönümü kutlu olsun. Bu günleri bizlere miras bırakan Atatürk ve tüm şehit gazilerin ruhları şad olsun” sözlerini dile getirdi.

Nobel Ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na yönelik bir paylaşımda bulundu ve paylaşımında Türkiye'nin Covid-19 sebebiyle geçirdiği dönemi ele aldı. Prof. Dr. Aziz Sancar, konuya dair açıklama yapmasına yönelik isteğin oldukça fazla olduğunu fakat bunun viroloji ve immunoloji uzmanlarının alanı olduğu için onların açıklama yapmasının daha doğru olduğunu belirtti.

BUNU DA EN AZ KAYIPLA ATLATACAĞIZ

Prof. Dr. Aziz Sancar'ın mesajı ise şu şekilde:

"Sağlık çalışanlarına şükran
COVID-19 salgını için ülkemize çok geçmiş olsun. Vatandaşlarımızdan sağlık görevlilerinin ve ülkemiz yöneticilerinin tavsiyelerine uymalarını rica ediyorum. Bu vesileyle Ankara’daki TUSEB Aziz Sancar Araştırma Merkezindeki COVID-19 Tanı Merkezi görevlileriyle Türkiye’nin her köşesindeki tanı merkezleri görevlilerine ve hayatları pahasına ülkemiz insanının sağlığını korumaya çalışan tüm araştırıcı biyologlar, sağlık personeli hemşire, hastabakıcı ve doktor kardeşlerime minnet ve şükranlarımı iletirim. Türkiye’miz çok afet atlatmıştır, bunu da en az insan kaybıyla atlatacağımıza inanıyorum. Allah sizleri ve güzel ülkemizi korusun”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.