Nüfus Cüzdanı, Pasaport Ve Ehliyet İşlemleri İçin Yeni Dönem! Bugün Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine yönelik olarak işlemlerin bugünden itibaren; Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden verileceği ifade edilirken vatandaşlar işlemlerini tamamlamak için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne akın ediyor.

GÜNDEM 02.04.2018, 10:37 02.04.2018, 11:50
Nüfus Cüzdanı, Pasaport Ve Ehliyet İşlemleri İçin Yeni Dönem! Bugün Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmişti. Bugünden (2 Nisan Pazartesi) itibaren çipli kimlik kartlarının yanı sıra ehliyet ve pasaportlar da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden verilecek.

Vatandaşların nüfus müdürlüklerine verdikleri fotoğraflar ve parmak izlerine yönelik olarak bütün işlemler bu kapsama dahil edilecek. Ayrıca 503 olan pasaport başvuru noktası 761'e çıkarılırken 596 olan sürücü belgesi başvuru noktaları ise 680'e çıkarılmış oldu.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde pasaport ve sürücü belgelerine yönelik olarak iş ve işlemlerin devir töreninde konuyla alaklaı olarak açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında;

 "Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartılarının yanı sıra pasaport ve sürücü belgelerinin bütün işlemleri aynı yerde yapılacağından dolayı vatandaşlarımızdan birden fazla belge talep edilmeyecek ve ayrı ayrı başvuru yapmaları zorunlu olmayacak" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
tahsin 2 yıl önce
hahaah bu haldeyken bile 2 ayda kimlikleri gönderdiler. artık bu yeni haliyle 6 ayda gönderirler bir kimliği.. vah devletim vah.. sözde kolaylık göstereceğiz diye kurumları kimlere peşkeş çekenlere kaldın sen