O İlimizde Bir İlçe 6 Mahalle Riskli Alan İlan Edildi

O İlimizde Bir İlçe 6 Mahalle Riskli Alan İlan Edildi

Ankara'nın Kalecik ilçesinde 6 mahalle riskli alan ilan edildi. Buna göre Ahikemal Şenyurt, Ahiler Yenice, Çanşa Kale, Cuma Saray, Halilağa Tabakhane ve Yenidoğan Yeşilyurt mahalleleri sınırlarında bulunan bazı alanlar Resmi Gazete'de yayımlanan karar kapsamında riskli alan ilan edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de bir karar yayımlandı. Bu karara göre Ankara'nın Kalecik ilçesindeki 6 mahallenin "riskli alan" olarak ilan edilmesi hakkında Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

RİSKLİ ALAN İLAN EDİLDİ

Konu ile ilgili olarak Ankara'nın Kalecik ilçesi Ahikemal Şenyurt, Ahiler Yenice, Çanşa Kale, Cuma Saray, Halilağa Tabakhane ve Yenidoğan Yeşilyurt mahalleleri sınırlarında bulunan bazı alanlar karara göre riskli alan ilan edildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararda 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında riskli alan ilan edilen bölgelerin harita ve krokileri ile sınır ve koordinatlarına yer verildi.

Bunun yanı sıra Resmi Gazete'de yayımlanan başka bir Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında Muğla'nın Ortaca ve Dalaman ilçesinde bulunan Ortaca-Dalaman Sığla Ormanları doğal sit alanının, "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.