O ilimizde corona virüsü nedeniyle yeni kısıtlama başladı!

O ilimizde corona virüsü nedeniyle yeni kısıtlama başladı!

Türkiye'yi yeniden etkisi altına alan corona virüsü salgını kapsamında yeni kısıtlama haberleri duyuruluyor. Bu doğrultuda Karabük Valiliği tarafından düğün kına gecesi ve taziyelerin yasaklanmasına ek yeni kısıtlamaların başladığı belirtildi.

Karabük Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada İl Hıfzıssıhha Meclis Kurulunun daha önce alınan kararları kapsamında düğün, sünnet, kına gecesi ve taziyeler gibi toplu kutlamalar, merasimlerin yasaklandığı hatırlatılarak bunlara ilave olarak restoran, kafeterya, otel, konak ve benzeri açık ve kapalı alanlarda toplu halde yapılan doğum günü, bebek partisi ve benzeri kutlamalar ile eğlencelerin yasaklanmasına karar verildiği belirtildi.

Yapılan açıklamanın devamında vatandaşların kamu kurumları ve diğer iş yerlerinden alacakları tüm hizmetler için iş yerlerinde yoğunluğa mahal verilmemesi açısından öncelikle var ise alacakları iş yerlerinin resmi sitelerinden online başvuru yaparak işlemlerini yapması istendi.

VALİLİK TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Karabük Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hemen giderilebilir nitelikte anlık uygulamalardan kaynaklı süreklilik taşımayan aykırılıklar için birinci ihlalde uyarı, ikinci ihlalde idari para cezası, iş yeri, ticari taksi ve toplu ulaşım araçları için üçüncü ihlalde 1 gün, dördüncü ihlalde 3 gün şeklinde, faaliyet durdurma cezası tekliflerinin mülki idare amirine iletilmesine, halk sağlığı açısından ciddi anlamda risk oluşturan ve süreklilik oluşturan ya da kurallara ve önlemlere aykırı davranışlarda ısrar edilen aykırılıklar için ise İlçe ve İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca belirlenecek cezalar mülki idare amirlerince uygulanmasına karar verilmiştir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.