Öğrencilerin Korunmasına Yönelik 81 İlde Eş Zamanlı Operasyon

Asayiş Daire Başkanlığı, 2017-2018 eğitim yılının başlamasıyla öğrencilerin korunmasına yönelik 81 ilde eş zamanlı operasyon başlattı.

Öğrencilerin Korunmasına Yönelik 81 İlde Eş Zamanlı Operasyon

2017-2018 yeni eğitim döneminin başlaması ile Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde 81 ilde "çocukların korunmasına yönelik denetim uygulaması" başlatıldı. 

12 Bin 617 Personelle Operasyon

Sabah 07.00'de 81 ilde eş zamanlı başlatılan operasyonda 3 bin 59 ekip ve 12 bin 617 personel yer alıyor.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının açılmasıyla birlikte 81 ilde Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde başlatılan uygulamaya, Asayiş ,Çocuk, Narkotik, TEM, Trafik, KOM, İlçe Emniyet Müdürlükleri ve güvenlik yönünden riskli bölgelerde Özel Harekat birimlerinden oluşan 12 bin 617 personel katıldı.

Okul Çevresi Denetleniyor

Habertük'ün haberine göre, Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde 81 ilde gerçekleştirilen operasyon ile okul servis araçları ve şöförleri tüm okul çevresi, yakınındaki parklar ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün satılan noktalar, içkili yerler, iddia ve ganyan bayiileri, kahvehaneler, internet ile oyun salonları kontrol edilerek denetleniyor. 

Sabah 07.00’de başlayan "çocukların korunmasına yönelik denetim uygulaması" 15.00’a kadar devam edecek.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE