Öğrencilerine Akrep Yedirdiği İddia Edilen Öğretmene Soruşturma

Maraş'ta, öğrencilerine akrep yedirdiği iddia edilen öğretmen hakkında Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. Detaylar...

Öğrencilerine Akrep Yedirdiği İddia Edilen Öğretmene Soruşturma
Kahramanmaraş'ta görev yapan öğretmen D.A'nın öğrencilerine, öldürüp akrep yedirdiği iddia edildi. Bazı veliler, olayı duydukları için çocuklarını okula göndermediklerini ifade ettiler. Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yenioba Şehit Mustafa El İlkokulu'nda 1'inci ve 3'üncü ders veren öğretmen D.A., iddiaya göre geçen Çarşamba günü okulda bulduğu akrebi öldürdükten sonra sınıftaki sobanın üzerinde pişirdi. D.A. sobada pişirdiği akrebi küçük parçalara bölerek etrafından toplanan öğrencilere verdi. Bazı öğrenciler akrepten yerken, bazıları ise tadına baktıktan sonra yemeyip çöpe attı. 

Akrep yedirildiği iddia edilen öğrencilerden biri akrebi kendisinin gördüğünü söyleyerek: "Öğretmen onu öldürdü. Karnını aldı sobanın üzerinde pişirdi. Bize yedirdi. Akrebi bıçakla kesip değnekle aldı" dedi.

Başka bir öğrenci de:  "Biz ödev yapıyorduk H. de tava yıkamaya gidiyordu. H. montunu alırken sıranın altında akrep görmüş. Öğretmene söyledi öğretmen de 'Ben onu yerim' dedi. Sonra ayaklarını, kuyruğunu kesip sobanın üzerinde akrebi pişirip yedi. Yiyen arkadaşlarımız da oldu" dedi.

Öğrenci velileri de konuyla ilgili: "Niye geç geldin?' diye sordum. 'Yumurta yedik' dedi. Daha sonra suya gönderdim, 'Okul tarafına ambulans gitti' dedi kızım. Ben de bir halam var onu aradım, 'Öğretmen çocuklarınıza akrep yedirmiş' dedi. Ben de kızıma sordum o da 'Yedirdi' dedi. Öyle söyleyince ben de çocuğumu okula göndermedim" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise açıklama yaparak: "Ben vatandaşın dilekçesini havale ettim. Hemen müfettiş görevlendirip konuyla ilgili olarak soruşturma başlattık. Bu soruşturma süreci başlayıp ilk ifadeler alınmadan bunlarla ilgili olarak bir şey söylemek pek mümkün değil. Çünkü herkesin hukukunu korumak gibi bir durumumuz da var. Eğer bu soruşturma süreci başladığında kişiyle ilgili olarak bu iddia somut halde ortaya çıkarsa biz bununla ilgili olarak kanunun bize vermiş olduğu yetkiye dayanarak bunu en ağır şekilde cezalandırırız. Ama iddialar doğru değilse de o kişinin de hukukunu korumak gibi bir mecburiyetimiz var." dedi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 16:11
YORUM EKLE