Öğretmen Gece Görevini Kabul Etmedi Gözaltına Alındı

Manisa'da öğretmen adli bir olayda sosyal çalışma görevlisi olarak görevlendirildiği söylenen ancak görev saati dışında olduğu için görevi kabul etmeyen rehber öğretmen gözaltına alındı.

GÜNDEM 07.11.2018, 15:13 08.11.2018, 02:40 Batuhan
Öğretmen Gece Görevini Kabul Etmedi Gözaltına Alındı

Bir polis memuru bir rehber öğretmeni gece yarısı saat 00.11'de arayarak Savcılık tarafından adli bir durumla ilgili sosyal çalışma görevlisi olarak görevlendirildiğini belirtti.

Rehber öğretmen ise yasal çalışma saatlerinin dışına olduğunu meslek görev tanımları içerisinde yer almayan izni alınmadan isteği dışında yapılan böyle bir görevlendirmeyi kabul etmeyeceğini belirtti.

EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Görevi kabul etmeyen rehber öğretmen gece saat 01.00 sularında polis zoru ile Emniyete götürüldü.

Görevi kabul etmeyen öğretmen ifadesi alındıktan sonra sağlık kontrolü için hastaneye götürülmüş sonrasında da montu çıkartılarak, ayakkabılarının bağcıkları, küpeleri alınarak geceyi nezarette geçirdi.

Bu konu hakkında Manisa PDR Derneği bir basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında "bir eğitimciye, bir ruh sağlığı çalışanına bu şekilde aşağılayıcı bir muamelede bulunması nasıl bir uygulamadır, bu nasıl izah edilebilir?" ifadelerine yer verildi.

Ayrıca söz konusu açıklamada "Meslektaşımıza yapılan bu kabul edilemez tutumu kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)