Öğretmenin, Hain Hain Bana Bakıyor Diyerek Atatürk Fotoğrafını İndirttiği İddia Edildi!

Antalya'nın Kepez ilçesinde bulunan Şehit Çetin Çakmak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı da olan ve aynı zamanda fıkıh dersi öğretmeni Harun K. Atatürk'e hakaretten gözaltına alındığı bildirildi. İşte konuya yönelik olarak tüm detaylar sitemizde.

GÜNDEM 07.11.2018, 13:41 Kerim Solak
Öğretmenin, Hain Hain Bana Bakıyor Diyerek Atatürk Fotoğrafını İndirttiği İddia Edildi!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefat yıl dönümü nedeniyle Şehit Çetin Çakmak Anadolu İmam Hatip Lisesi 10'uncu sınıf öğrencileri, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında, sınıfta Ulu Önder'in fotoğrafının da olduğu bir köşe oluşturdular ve 6 Kasım Salı günü ilk iki dersi fıkıh olan 10'uncu sınıfa, Müdür Yardımcısı Harun K. ders için sınıfa girdi.

Söz konusu iddiaya göre;

Atatürk fotoğrafına baktıktan sonra Harun K., iddiaya göre, "İndirin bunu, hain hain bana bakıyor, ben bundan korkuyorum" diyerek, öğrencilere fotoğrafı zorunlu olarak indirtti.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre; Daha sonra durumdan haberdar olan bir öğrencinin velisinin şikayetçi olması üzerine Harun K. gözaltına alındı ve mahkemeye sevk edildi.

KONU HAKKINDA İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada içerisinde ise Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak soruşturma başlatıldığını sözlerine ekledi ve;

"İndirtme değil, oradaki Müdür Yardımcısı arkadaş, 'Her şeyi değerli olduğu yere asalım' gibi bir cümle, ifade kullanmış.

Oradan bir tartışma çıkmış, bize de öyle bilgi geldi. Biz de hemen idari soruşturma başlattık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdik ve hemen müfettiş gönderildi. Bildiğimiz şu an bu kadar" dedi.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)