Öğretmenlere bir maaş ikramiye teklifinde son durum

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, öğretmenlere 24 Kasım'da bir maaş ikramiye verilmesi hakkında kanun teklifi verdi. Koncuk, “2010 yılında yapılan 18. Milli Eğitim Şura kararlarının 27.maddesinde Öğretmenlere 24 Kasım'da bir maaş ikramiye verilmesi kararı alınmıştı'' dedi.

Öğretmenlere bir maaş ikramiye teklifinde son durum

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, 24 Kasım'da öğretmenlere bir maaş ikramiye verilmesi teklifi konusunda yaptığı açıklamada, “Hizmet sınıfı ayrımı yapılmaksızın Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan, tüm yönetici ve personele her öğretim yılında iki defa olmak üzere, öğretim yılının başladığı ay içinde Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlenecek tarihte ve 24 Kasım Öğretmenler Gününde, net bir aylık tutarında ikramiye ödenir ama Milli Eğitim Şura kararlarından 8 yıl geçmesine rağmen eğitim emekçileri, Öğretmenlerimize bir maaş ikramiye verilmesi konusunda ne yazık ki hiç bir olumlu adım atılmamıştır.” dedi.

Koncuk, Kanun teklifi ile tüm eğitim öğretim çalışanlarının bir bütün olarak görülmesi ve eğitimin niteliğinin arttırılması için, fiilen bu görevlerde çalışanlara her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve 24 Kasım Öğretmenler gününde de ikramiye almaları amaçlanmakta olduğunu söyledi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE