Öğretmenlerin Tren Biletlerinde ve Kargo Fiyatlarında İndirim Yapılacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'an yeni bir açıklama geldi. Bakan Turhan yaptığı açıklamada ise; "24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla TCDD Taşımacılık tarafından 24-30 Kasım'da yüksek hızlı tren ile ana hat tren biletlerinde yüzde 50 indirim uygulanacak" dedi. İşte konuya yönelik olarak tüm detaylar sitemizde.

GÜNDEM 06.11.2018, 11:45 06.11.2018, 12:02
Öğretmenlerin Tren Biletlerinde ve Kargo Fiyatlarında İndirim Yapılacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'dan 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle yeni bir açıklama geldi.

Bakan Turhan'ın açıklamalarına göre TCDD Taşımacılık tarafından 24- 30 Kasım 2018 tarihleri arasında yüksek hızlı tren ile ana hat tren biletlerinde yüzde 50 indirim yapılacağı ayrıca öğretmenlere yönelik olarak PTT AŞ'nin de APS kurye ve posta kargosu gönderilerinde yüzde 30 indirim yapılacak.

Bakan Turhan'ın açıklamalarından satır başları;

"Ulaştırma ailesi olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımızla kutluyoruz. Öğretmenlerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Turhan kampanyaları MEB ve bakanlığa bağlı olan her derece ve türdeki resmi ve özel okullarda çalışan öğretmenleri yükseköğretim kuruluşlarında çalışan öğretim elemanlarının Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde çalışan öğretmenleri kapsayacağı ifade edildi.

Kampanyadan yararlanmak isteyen öğretmenlerin ayrıca biletlerini gişelerden ve internetten, 444 82 33 numaralı çağrı merkezinden ya da acentelerden temin edebilecekler.

PTT KARGOLARINDA DA İNDİRİM YAPILACAK

Bakan Turhan, Öğretmenler Günü dolayısıyla PTT AŞ tarafından da kampanyalar düzenlediğini ifade etti.

Ayrıca geçmiş yıllarda 24 Kasım'dan önceki 5 iş günü APS kurye ve posta kargolarına yüzde 25 indirim uygulandığını anımsatan Bakan Turhan açıklamasında ise;

"Söz konusu uygulamanın bu yıl için dün başladı. 30 Kasım'a kadar devam edilecek ve indirim oranının da yüzde 25'ten yüzde 30'a çıkarılacak" dedi.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (2)
ya-man 12 ay önce
yaninda eşi de varsa ve de eşi öğretmen değilse yararlanamayacak mı? ben ne anladım öyle indirimden o zaman
kemal 12 ay önce
boyu kısa olanlar türk vatandaşı değilmi niye onlara şans verilmiyor.önemli olan temiz ve dürüstlük değilmi