OHAL İnceleme Komisyonu Ön Başvuru Değerlendirmesine Başladı

OHAL İnceleme İşlemleri Komisyonuna başvurular tamamlandı. Başvuruların tamamlanmasının ardından başvuru dosyaları ön incelemeye alındı.

OHAL İnceleme Komisyonu Ön Başvuru Değerlendirmesine Başladı

ÖN İNCELEME BAŞLADI

Olağanüstü hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu raportörlerince, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilenler, bursu kesilen öğrenciler, rütbeleri alınan emekli güvenlik personeli ve kapatılan kurum ile kuruluşlara ilişkin başvurular tamamlandı. Bunun ardından başvuru dosyaları incelemeye alındı.

102 BİN BAŞVURU YAPILDI

Bilindiği gibi OHAL İnceleme Komisyonu Resmi Gazete'de yayımlanan 685 sayılı KHK ile kuruldu. Ayrıca Komisyon 22 Mayıs 2017 tarihinde göreve başladı. Bugüne kadar OHAL Komisyonuna 102 bin 174 başvuru yapıldı. Yapılan başvuru sayısının detayları için TIKLAYIN.

Kamu kurum ve kuruluşlarından ihraç edilenleri de kapsayan  ve 27 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 693 sayılı KHK ile yapılan işlemlerle ilgili de komisyona başvuru için tanınan 60 günlük süre doldu. Bu süre 23 Ekim 2017 tarihinde doldu. Bu kapsamda şu ana kadar yayımlanan KHK'larla gerçekleştirilen işlemlere yönelik başvuru süreci tamamlandı.

EVRAKLAR RAPORTÖRLERE GÖNDERİLDİ

Komisyon, meslekten ihraçlar, öğrencilik bursunun kesilmesi, emekli güvenlik personelinin rütbelerinin alınması ve kapatılan kurumlar ile kuruluşlara yönelik işlemlerle ilgili yapılan başvuruların bazılarında ön inceleme sürecine geçti. Evrak eksikliği bulunmayan, ihraçlara ilişkin kurumlardan gönderilen belgeleri tamamlanan başvuru dosyaları, tetkik hakimi ve müfettişlerden oluşan raportörlere gönderildi.

ÖN DEĞERLENDİRME YAPILMAYA BAŞLANDI

Konu ile ilgili olarak raportörler, başvuru dosyaları üzerinde başvuruların komisyonun görev alanına girip girmediği, zamanında başvuru yapılıp yapılmadığı gibi konularda ön değerlendirmelerini yapmaya başladı.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 20:28
YORUM EKLE