OHAL İnceleme Komisyonuna Rekor Başvuru: 100 Bini Aştı...

OHAL Komisyonu inceleme işlemlerine rekor sayıda başvuru yapıldı. Komisyona yapılan başvuruların 100 bini aştığı belirtildi.

GÜNDEM 07.10.2017, 15:14
OHAL İnceleme Komisyonuna Rekor Başvuru: 100 Bini Aştı...

101 BİN BAŞVURU

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilenler, bursu kesilen öğrenciler, rütbeleri alınan emekli güvenlik personeli ve kapatılan kurum ile kuruluşlara ilişkin başvuruları değerlendiren OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonuna şu ana kadar 101 bin 304 müracaat yapıldı.

22 MAYIS'TA GÖREVE BAŞLADI

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun çalışmaları eski Askeri Yargıtay binasında gerçekleştirildi. OHAL Komisyonu bilindiği gibi Resmi Gazete'de yayımlanan 685 sayılı KHK ile kuruldu. 

OHAL Komisyonu Başkanlığı Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş tarafından yürütülüyor. Ayrıca OHAL Komisyonu 7 kişiden oluşuyor ve komisyon 22 Mayıs 20417 tarihinde göreve başladı.

200 KİŞİ GÖREVE BAŞLADI

Başvuru formlarını belirleyen komisyon, ikinci bir adım olarak internet sitesi kurdu. Başvurucuların, formlara "www.ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr" adresinden ulaşabilmeleri sağlandı. Daha sonra valilik ve bakanlıklar aracılığıyla yapılan başvuruların Komisyona iletilmesi sağlandı.

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunda müracaatlarla ilgili dosyaların ön incelemesini yapmak üzere hakim ve savcılar ile aralarında farklı kurumlardan müfettişlerin de bulunduğu yaklaşık 200 personel göreve başladı. 

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)