OHAL Kalktığında Kolluk Kuvvetlerinin Yetkileri Artacak !

OHAL'in 18 Temmuz'da kaldırılacağı öngörülüyor. Peki OHAL kalktığında terörle mücadele nasıl devam edecek? Kolluk kuvvetlerine verilecek yetkiler neler olacak? Tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 17.07.2018, 15:25 17.07.2018, 17:49 Batuhan
OHAL Kalktığında Kolluk Kuvvetlerinin Yetkileri Artacak !

Bilindiği gibi OHAL 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlamış ve 3 aylık dönemler halinde uzatıldı. 18 Temmuz 2018 tarihinde OHAL kaldırılacak. Peki OHAL kaldırıldığında terörle mücadele nasıl devam edecek?

Konu ile ilgili olarak tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım OHAL'in kaldırılması hakkında çeşitli açıklamalar yapmış ve OHAL sonrasında “terörle mücadelede” zaaf olmaması için yeni yasal düzenlemeler yapacaklarını belirtmişti.

KOLLUK KUVVETLERİNE 3 YILLIK ÖNEMLİ YETKİLER VERİLDİ

Bu kapsamda Yasaya koyulan bir geçici maddeyle kolluk kuvvetlerine yasanın çıktığı tarihten itibaren 3 yıl sürecek OHAL benzeri yetkiler tanındı. Bunun yanı sıra kolluk kuvvetleri gözaltına aldıkları birini 48 saat gözaltında tutabilecek ve bu süreyi iki saat uzatabileceklerdir. 

Bunun yanı sıra kolluk kuvvetlerine verilen yetkiler arasında toplu suçlarda gözaltı süresi 4 güne çıkıyor. Ayrıca bu süre de 2 defa uzatılabiliyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)