OHAL Komisyonu Değerlendirmeleri Ne Zaman Başlayacak? Başbakan Açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamasında OHAL Komisyonu değerlendirmelerinin ne zaman başlayacağını belirtti.

OHAL Komisyonu Değerlendirmeleri Ne Zaman Başlayacak? Başbakan Açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, Habertürk, TRT Haber, NTV, CNN Türk ve A Haber kanallarının ortak yayınında kendisine sorulan soruları yanıtladı ve gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarında taşeron işçilere kadro, TEOG'dan sonra gelecek sistemin yanı sıra OHAL Komisyonu değerlendirme işlemlerine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım'a Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesi de soruldu. Bunun üzerine Başbakan Binali Yıldırım'ın Kadir Topbaş, OHAL Komisyonu ve terörle mücadele konularındaki açıklamaları şöyle oldu;

KADİR TOPBAŞ'IN İSTİFA ETMESİ

Toplantıdaydım, "Kadir Topbaş istifa etti" diye bilgi geldi ama orada "istifa ettirildim" diye bir şey mi dedi? İstifa ettikten sonra da önce de görüştük. İstifa edeceği konusunda bana bilgi verdi sadece. Yerine ilçe belediye başkanlarından biri gelir muhtemelen. Bu hafta sonunda süre doluyor, perşembe günü (28 Eylül) belediye meclisi seçim yapacak.

TERÖRLE MÜCADELE

Irak'ın kuzeyindeki gelişmelerden dolayı bir kaos olacak, bundan yararlanarak ülke içinde bölücü terör örgütü faaliyetlerini artırabilir. Tedbirlerimizi alıyoruz. 

OHAL KOMİSYONU

İtirazlar 101 bin civarında. Süre de doldu. Kasım itibarıyla dosyaları ele alıp değerlendirecekler. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 2 yıl Önce

kasıma kadar çay yudumlayın.