"OHAL Neden Uzatıldı?" Bakan Elvan Açıkladı

OHAL'in uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayınlandı. "OHAL Neden Uzatıldı?" sorusuna Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan cevap verdi...

GÜNDEM 13.10.2016, 10:47 13.10.2016, 10:58
"OHAL Neden Uzatıldı?" Bakan Elvan Açıkladı
15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkede OHAL ilan edildi. OHAL'in uzatılıp uzatılmayacağı konusu gündemdeki yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı OHAL'in uzatılmasına ilişkin açıklamalar yaptı. 13 Ekim'de ise OHAL'in uzatılması kararı Resmi Gazete'de yayınlandı.

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre; 19 Ekim 01.00'den itibaren geçerli olmak üzere OHAL 3 ay süreyle uzatıldı. OHAL'in neden uzatıldığı konusuna ilişkin açıklamalar, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'dan geldi.TBMM Genel Kurulunda, Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin KHK'nin görüşmelerinde konuşan Elvan, darbe girişiminin yaşandığı gecede bütün partilerin sağlam bir duruş sergilediğine değindi.

Bakan Elvan, OHAL'in uzatılmasına ilişkin: "FETÖ'nün ne kadar hain olduğunu, nasıl gizli yapılanma içerisinde çalıştığını hep birlikte gördük. Bu terör örgütünün tamamıyla yok edilmesi, kökünün kazınması için bu mücadelenin sürdürülmesi gerekiyor. Olağanüstü halin uzatılmasının tek ve tek nedeni Fetullahçı terör örgütünün tamamıyla ortadan kaldırılmasıdır.

Tüm milletvekillerine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Farklı partilerde siyaset yapabiliriz ama söz konusu bayrak, söz konusu vatan, söz konusu milletse gerisi teferruattır diyor, hepinize teşekkür ediyorum." açıklamasını yaptı.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)