OHAL uzatılacak mı Başbakan Yıldırım'dan OHAL açıklaması geldi

Milyonlarca kişi Olağanüstü Hal uzatılacak mı derken Başbakan Binali Yıldırım'dan açıklama geldi. OHAL'in uzatılıp uzatılmayacağı belli oldu.

OHAL uzatılacak mı Başbakan Yıldırım'dan OHAL açıklaması geldi

 Olağanüstü Hal (OHAL) uzatılacak mı derken Başbakan Binali Yıldırım'dan nokta niteliğinde açıklama geldi. Başbakan Yıldırım, Avrupa Parlamentosu'nun "Türkiye ile müzakereler" konusuna ilişkin olarak alınan kararlar doğrultusunda "Türkiye'ye ayar vermeye çalışmak en hafifinden vizyonsuzluktur." açıklamasında bulunarak "2017'den itibaren yatırıma daha fazla kaynak ayıracağız. Olağanüstü hal şartları da kalmış olacak" ifadelerine yer verdi. Başbakan Yıldırım bu açıklamasında OHAL'in uzatılmayacağına işaret etti.

2017 YILINDA OHAL KALKACAK MI?

Başbakan Yıldırım 2017 yılından itibaren yatırıma daha fazla kaynak ayrılacağını ve OHAL'in şartlarının da kalkacağını belirtti. "Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte değişiklikleri yapıp yolumuza devam edeceğiz." şeklinde açıklama yapan Yıldırım yeni yılda seçim yapılmayacağını belirtti.

OHAL NE ZAMAN BİTECEK?

15 Temmuz 2016 gecesinde yaşanan hain darbe girişiminin ardından hükümet 21 Temmuz 2016'da Olağanüstü Hal ilan etmişti. 3 ay süren bu OHAL 21 Ekim 2016 tarihinde sona ermişti. OHAL'in bitmesiyle birlikte 19 Ekim 2016 tarihinde alınan kararlarla OHAL tekrar uzatıldı. Böylelikle 21 Ekim 2016 gecesinde 2. OHAL süreci başladı. 2. OHAL'in ise 21 Ocak 2017 tarihinde sona ermesi ön görülüyor.

Kamupersoneli.net - ANKARA


Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 22:04
YORUM EKLE