Okan Bayülgen'den Poşetler 20 Liraya Satılsın Talebi!

Ünlü şovmen Okan Bayülgen'den değişik bir açıklama geldi. Özellikle son günlerdeki poşet tartışmasıyla ilgili çarpıcı bir çıkışta bulunan Bayülgen açıklamasında ise; "25, 50 kuruşa 1 liraya değil, 10, 20 liraya satalım ki insanlar bunları kullanmaktan kaçınsınlar" dedi.

GÜNDEM 05.01.2019, 16:20 Kerim Solak
Okan Bayülgen'den Poşetler 20 Liraya Satılsın Talebi!

Okan Bayülgen, Show Radyo'daki programında son zamanlarda çokça konuşulan poşet tartışmasını ele aldı.

Poşet tartışmalarından büyük hicap duyduğunu dile getiren Bayülgen, tüm dünyada poşet çantalarının satıldığını belirterek, “İnsanlar böylelikle alışveriş arabaları ve bez çantalarını yanlarına alarak alışverişe çıkmaya başladı.

Ben de bu kampanyanın tamamen yanındayım.

Bugün yediğimiz balıklarla midemize plastik doldururken hatta son araştırmalarda doğaya saçılan poşet ve plastikler nedeniyle bunları sadece yemekle kalmıyor aynı zamanda o plastiği soluyoruz” dedi.

‘ÇOCUKLARIMIZI PLASTİK SOLUTARAK BÜYÜTÜYORUZ’

“Başka korkunç bir durumdan bahsedelim” diye sözlerini sürdüren Bayülgen, şöyle dedi:

“Belki orta yaşlı ya da yaşlı insanlar için büyük bir sorun olmayabilir ama çocuklarımızı plastik yedirerek ve plastik solutarak büyütüyoruz ki bu gerçekten çok korkunç.

Eğer bunun yolu poşeti satmaktan geçiyorsa bari o poşeti satalım.

Hatta 25, 50 kuruşa 1 liraya değil, 10, 20 liraya satalım ki insanlar bunları kullanmaktan kaçınsınlar. Bu yolla poşet kullanımını azaltalım hatta zamanla yok edelim.”

Yorumlar (0)