Okul Çevrelerinde Sıkı Denetim Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından eğitim ve öğretimde ikinci döneminin ilk gününde sıkı denetim yapıldı. Ülke genelinde okulların çevresinde yaklaşık olarak 16 bine yakın personel tarafından uygulama yapıldı.

Okul Çevrelerinde Sıkı Denetim Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğ ekipleri tarafından okulların ikinci döneme başladığı bugün 81 ilde bulunan çoğu okulunun çevresinde güvenlikli sıkı denetim başladı. 16 bine yakın personelin görev aldığı sıkı denetimin sık sık yapılacağı ve öğrencilerin güvenliğinin sağlanacağı açıklandı.

Gelen bilgiere göre; Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı gözetiminde ülke genelinde bulunan okulların çevresinde 30 bin personelin katılımıyla gerçekeleşitirlen uygulamaların sonrasında eğitim ve öğretimin ikinci döneminin ilk gününde 81 ilde eş zamanlı olarak gençlerin ve çcocukların korunmasına yönelik olarak sıkı denetim gerçekeleştirildi.  Yapılan söz konusu bu uygulamaya; ilçe emniyet müdürlükleri, uyuşturucu, asayiş, çocuk şube, terörle mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, trafik birimleri ve güvenlik yönünden risk barındıran bölgelere özel harekat birimlerinden oluşturulan karma ekipler katılım gösterdi.

16 BİN 397 PERSONEL GÖREVDE BULUNDU

16 Bin 397 personelin görevde bulunduğu uygulama esnasında çocukların huzur ve güven ortamında eğitimlerine devam etmeleri amacıyla risk unsuru belirlenen okular ile çocuk parkları ve öğrencilerin yoğun olduğu tüm alanlar uyuşturucu satan ve kullanan kişiler baz alınarak denetime tabii tutuldu.Uygulama kasamında Karayolları Trafik Kanunu ve Okul Servis Araçları Yönetmeliği çerçevesinde okul servis araçlarına, şoförlerine ve rehber personele yönelik denetleme ve kontrollerinde yapıldığı belirtildi.

DENETİMLERE DEVAM EDİLECEK

Türkiye genelinde bulunan tüm ilkokul, ortaokul, liselerin yanı sıra üniversite çevreleri ile yakınındaki parklar ve bahçeler metruk binalar okuların çevrelerinde alkol ve tütün mamulu satışı yapılan yerler bahis oyunları, kahvehaneler, oyun salonları, öğrenci yurtları gibi yerlerde denetimlere devamedileceği ifade edildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE