Okula Kayıt Paraları Hakkında Bakan Selçuk'tan Çok Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılmasına kısa bir süre kala önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk okula kayıt ve bağış parası haberleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 05.09.2019, 10:35
Okula Kayıt Paraları Hakkında Bakan Selçuk'tan Çok Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarında kamuoyunda tartışılan özel sınıf ve bağış parası haberleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

OKULA KAYIT PARASI HAKKINDA AÇIKLAMA

Bakan Seluk açıklamalarında bununla ilgili soruşturmaların tamamlandığını ifade etti ve görevden alamaların devam ettiğini bildirdi. 

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk bazı okullarda okul aile birliklerinin, “okulun imkanlarının iyileştirilmesi için katkıya ihtiyaç var desteğinizi bekliyoruz” şeklinde taleplerinin söz konusu olduğunu vurguladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarında "Diyelim bir velimiz, “para vermek istemiyorum” deyip de kayıt yapamıyorsa bu en başta bizim sorunumuzdur ve gereğini yaparız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (11)
Hasan coşkun 2 hafta önce
Her yıl aynı hikaye sağlık ve eğitimi bitirdiniz
Eğitim anlayisimiz 2 hafta önce
Bu ülkede okumak bir yana yaşamayı bize zehir ediyorlar askeri ücret le geçinen bir ailenin ne eğimine alakası olur nede sağlığa çünkü tukettigimiz büyür herşeyin gıda sindan teksiline doğal gaz elk su akaryakıt yüzde 30 Luk zamfakir fukaranın yetimin parasin nasıl olurda bogazlarindan geciyor
İsmet Atmaca 2 hafta önce
Nakil için 1milyar para istiyorlar milli eğitime gidildiğinde okula katkı diyorlar vermek zorundasınız
Sedat 2 hafta önce
Hesap numarası veriyor lar 1 ci dönem 50 YTL 2 ci dönem 50 YTL
Nesli 2 hafta önce
Anaokulu için her ay 100 lira istiyorlar. Bide yasalmis. Hesap no veriliyor her ay bankaya yatırılacakmis. Boşuna gidip şikayet etmeyin birisi etmiş ama ise yaramamış . Ne yapsın bu millet sastik eskiden böyle şeyler yoktu
Cigdem c 2 hafta önce
Aynen her yıl aynı hikaye devlet okullarindaki eksikleri devletin yapması gerekirken ailelerden bağış istenip yapiliyor. Hele ekonomik kriz varken defter kalem forma almakta bile zorlanırken cok yanlış. Aklıma çocuğuna forma alamadığı icin intihar eden baba geliyor
Emrah çeri 2 hafta önce
Yazıklar olsun. Bakanlık o kadar işi boslamiski okul müdürleri ceblerini doldurdular
Hatice 2 hafta önce
Bizim okulda alınıyor kayıt adı altında Şişli'de okul Kuvayı milliye okulu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın