Okullarda Yatılı Kalan Öğrencilere Verilen Yardım Parasına Zam

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Okul Pansiyonları Yönetmeliği uyarınca verilen hizmetlerin yeniden düzenlendiği belirlendi. Bu sayede öğrencilere verilecek yardım parasına zam yapıldığı belirlendi.

GÜNDEM 23.01.2017, 16:57 24.01.2017, 10:50
Okullarda Yatılı Kalan Öğrencilere Verilen Yardım Parasına Zam

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliğine göre pansiyonlarda verileecek yemek hizmetlerinin üst düzeyde olmasına ilişkin şimdilerde ise öğrencilere verileceği belirlenen sosyal yardımlara yeniden bir düzenleme geldi.

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği uyarınca, pansiyonlarda verilen yemek hizmetlerinin iyileştirmesinin ardından öğrencilere verilen sosyal yardımlar da yeniden düzenledi.

Buna göre pansiyonlu okullarda barınan öğrencilere her eğitim öğretim yılı başında eğitim araç ve gereçleri, giyecek ve diğer ihtiyaçların karşılanması amacıyla 135 lira olarak verilen ayni yardım,  yeni yönetmelik hükümlerine göre yüzde 157 arttırılarak 211,33 liraya yükseltildi ve bu yardımın nakdi olarak verilmesi sağlandı. Ayrıca pansiyonlarda parasız yatılı olarak barınan öğrencilere tatiller dahil her ay ödenen harçlık da bir önceki yıla göre yüzde 127 arttırılarak aylık 26,42 liraya yükseltildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (2)
Arxa 1 ay önce
Şimdi ben bursluyum yani bursluydum şuan devlete bağlı bi lisenin pansiyonunda kalcam bursum kesildi acaba harçlık veriolarmı cevaplarsanız sevinirim
isimsiz 1 ay önce
Eğitim öğretim yılı hazırlık harçlığını alırsın.Birde her ay yaklaşık 40 tl harçlığın var