Ordu Aybastı'daki heyelanlı bölgede 15 ev yıkıldı! Mahalledeki cami yana yattı...

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı Sağlık Mahallesi Şubat ayından itibaren toplam 29 ev heyelandan ötürü tahliye edilmişti. Tahliyesine karar verilen evlerden 15 tanesi yana doğru devrilerek yıkıldı. Faciadan ramak kala kurtulundu.

GÜNDEM 16.05.2019, 12:03 16.05.2019, 12:48
Ordu Aybastı'daki heyelanlı bölgede 15 ev yıkıldı! Mahalledeki cami yana yattı...

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı Sağlık Mahallesi Yaylıcı mevkisinde, şubat ayında 29 evin boşaltıldığı heyelanbölgesindeki toprak kayması devam etti. 

Bunun üzerine daha önce tahliyesine karar verilen evlerden 15'i gece saatlerinde yıkılırken bazıları ise yana doğru yattı.

Mahalledeki cami de yana doğru eğilmeye başladı

Mahalledeki bir cami de toprak kayması sonrası yana eğildi.

Öte yandan bölgede, ev ve arazilerdeki çatlak ve yarıkların büyümesi üzerine ekiplerin yaptığı ön inceleme tamamlandı.

70 hanenin boşaltılmasına karar verildi

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü (OSKİ) ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından yaklaşık 70 haneli mahallenin boşaltılmasına karar verildi.

Diğer taraftan jandarma ekipleri, mahallenin giriş ve çıkışlarında önlem alarak, vatandaşların bölgeye girmesini yasakladı.

3 katlı evi yıkılan mahalle sakinlerinden Hikmet Günden, gazetecilere yaptığı açıklamada, heyelan nedeniyle mağdur oldukları ifade ederek, "Benim de 3 katlı evim yıkıldı. Yetkililerin bir an önce burada önlem almasını talep ediyoruz." dedi.

Yorumlar (0)