Ordu'da Kuvvetli Dolu Yağışı! 10 Kişi Yaralandı

Ordu Gürgentepe ilçesinde etkisini gösteren kuvvetli dolu yağışı nedeniyle 10 kişinin yaralandığı açıklandı. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu, tarım arazileri, çatı ve araçlara zarar verirken yaralılar ise Gürgentepe Devlet Hastanesine başvurdu... İşte ayrıntılar.

GÜNDEM 12.06.2019, 22:12
Ordu'da Kuvvetli Dolu Yağışı! 10 Kişi Yaralandı

Gürgentepe, Gölköy ve İkizce ilçelerinde kuvvetli dolu yağışı etkili oldu. Sağanak olarak başlayan yağış öğle saatlerinde etkisini dolu ile gösterdi.

İlçelerde dolu nedeniyle 9 kişi kafasından yaralandı bir kişi ise elinden yaralandı ve Gürgentepe Devlet Hastanesine başvuruda bulundular.

Bazı evlerin çatılarının delindiğini ifade eden bir kişi açıklamasında;

"Küçük gibi görünse de büyük bir hasar var. Bununla ilgili de tespit çalışmaları yürütülüyor. Ziraat Odası Başkanımız da fındık bahçelerini dolaşıyor.

Zarar konusundaki net bilgimiz bir veya iki gün içerisinde ortaya çıkar." dedi.

Ordu Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Ordu Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü teknik elemanlarının yer aldığı Hasar Tespit Komisyonu'nun, ev ve araçlardaki hasarı tespit edecekleri belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Tarım arazilerinde meydana gelen zararlar ise İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce oluşturulan Hasar Tespit Komisyonu tarafından belirlenecektir. Meydana gelen dolu afeti nedeniyle Gürgentepe Kaymakamlığımızda kriz merkezi oluşturuldu, gelişmeler yakinen takip edilmektedir."

Yorumlar (0)