Orman ve Su İşleri Bakanı Terör Örgütleri Hakkında Açıklama Yaptı

Orman ve Su İşleri Bakanı DEAŞ ve benzeri terör örgütleri hakkında açıklama yaptı.

GÜNDEM 09.06.2016, 23:29 09.06.2016, 23:35
Orman ve Su İşleri Bakanı Terör Örgütleri Hakkında Açıklama Yaptı
Orman ve Su İşleri Bakanı DEAŞ ve benzeri terör örgütleri hakkında açıklama yaptı.  

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "PKK-DEAŞ terör örgütlerini besleyen ülkeler var. Bunları da biliyoruz ama o ülkeler şunu unutmasınlar, bir gün bu terör onları da meydanlarında vurur." dedi.

Eroğlu, İnşaat Sanayicileri ve İşveren Sendikası (İNTES) tarafından DSİ Lokali'nde düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini söyledi.

Türkiye'nin bu günleri de aşacağını kaydeden Eroğlu, bu süreçte yaşamlarını yitiren ve yaralanan sivil, polis, asker ve korucuların büyük üzüntü yarattığını ifade etti.

Eroğlu, bu olaylara neden olanların insanlıktan nasibini almamış varlıklar olduğunu belirterek, "Bu olaylar neden oluyor diye merak ederseniz, Türkiye çok büyüyor, gelişiyor. Dünyanın en stratejik konumunda olan ülke Türkiye'dir. Dolayısıyla burada pek çok ülkenin, hatta dost görünen bazı ülkelerin de gözlerinin olduğu aşikar. Tabii bu PKK-DEAŞ terör örgütlerini besleyen ülkeler var. Bunları da biliyoruz ama o ülkeler şunu unutmasınlar, bir gün bu terör onları da meydanlarında vurur." diye konuştu.

Teröre karşı bütün ülkelerin elbirliği içinde mücadele etmesi gerektiğini ifade eden Eroğlu, Türkiye'nin geçmişte buna benzer birçok badireler atlattığını dile getirdi.

Eroğlu, Türkiye'nin tarihindeki en güçlü dönemi yaşadığına işaret ederek, 2071 Malazgirt Zaferi'nin bininci yılında Türkiye'nin dünyanın en büyük küresel gücü olacağını söyledi.

- "1071 gölet ve sulamasını yapacağız"

Bakanlık olarak da bu güce ivme kazandırmak için zamanla yarıştıklarını belirten Eroğlu, yıl başından bu yana 38 ilde 13 katrilyonluk hizmetin açılışını yaptıklarını kaydetti.

Eroğlu, bu çalışmaların bile Türkiye'nin nereden nereye geldiğinin en bariz göstergesi olduğunu ifade ederek, "Türkiye'nin en yüksek barajlarını, 320 baraj, bin gölet ve sulaması gibi hizmetleri Türk müteahhitlerimiz inşa etti. Türkiye'nin en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı'nı da 2018'de bitireceğiz ve ondan daha yüksek baraj yapılamayacak. Ayrıca 1071 gölet ve sulamasını yapacağız buradan ilan ediyorum. Bu göletlerimizi 2019 yılı sonuna kadar tamamlayacağız. Devletimizin parası var çok şükür." şeklinde konuştu.

GAP'ı 2019 yılı sonunda bitirmeyi planladıklarını anlatan Eroğlu, 2019 yılının sulama alanında hamle yılı olacağını aktardı.

Eroğlu, Türkiye'de yapılacak bu yatırımların yanında yurt dışında projeler yaptıklarını, başta Afrika kıtasındaki ülkeler olmak üzere Afganistan, Tacikistan, Gürcistan ve Balkanlar'da da çalışmalar yapacaklarını bildirdi. 

Kamupersoneli.net / ANKARA 
Yorumlar (0)