ÖSYM resmen duyurdu: Milyonlarca kişiyi ilgilendiren flaş değişiklik

ÖSYM resmen duyurdu: Milyonlarca kişiyi ilgilendiren flaş değişiklik

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda ÖSYM Aday İşlemleri ve ÖSYM Görevli İşlemleri mobil uygulamalarına e-Devlet şifreleri ile giriş yapılabilmesi hakkındaki değişiklik duyuruldu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Bud duyuruda ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) ile ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemine (GİS), adayların ve görevlilerin hızlıca erişimlerini sağlayarak işlemlerini kolaylaştıran mobil uygulamalarının 2020 yılı itibarıyla sınava girecek adayların ve sınav görevlilerinin kullanımına sunulduğu ifade edildi.

Ayrıca yayımlanan duyuruda “ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması” ile “ÖSYM Görevli İşlemleri Mobil Uygulaması”na e-Devlet şifreleriyle giriş yapılabileceği de bildirildi.

YAYIMLANAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) ile ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemine (GİS), adayların ve görevlilerin hızlıca erişimlerini sağlayarak işlemlerini kolaylaştıran mobil uygulamaları, Başkanlığımız tarafından 2020 yılı itibarıyla sınava girecek adayların ve sınav görevlilerinin kullanımına sunulmuştur. 

Mobil uygulamalarla adaylar ve sınav görevlileri, AİS ve GİS sistemlerinde yer alan başvuru ve tercih yapma, sınav görevi tercih etme, iletişim bilgilerini güncelleme, bilgi kontrolü vb tüm işlemlerini istedikleri yerde ve zamanda gerçekleştirebilmektedir.

Adayların ve sınav görevlilerinin, AİS ve GİS sistemlerine hızlıca erişerek işlem yapabilmelerini sağlamak amacıyla söz konusu mobil uygulamalarına e-Devlet Şifresi ile giriş yapabilme özelliği eklenmiştir. e-Devlet Şifresi edinen adaylar ve sınav görevlileri, aşağıdaki bağlantıdan da erişilebilecek olan “ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması” ile “ÖSYM Görevli İşlemleri Mobil Uygulaması”na e-Devlet şifreleriyle giriş yapabileceklerdir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler