Özel Harekatçı Olmak İsteyen Kadın Adaylar Kampanya Başlattı

KPSS şartsız Özel Harekat Polisi alımlarında bayan kontenjanının yer almamasına ilişkin büyüyen tepkilerde olay, kampanya boyutuna taşınmış durumda. Kontenjan isteyen kadın adaylar, imza toplayıp kontenjan açılması için harekete geçtiler.

GÜNDEM 21.09.2016, 16:52 31.01.2019, 22:07
Özel Harekatçı Olmak İsteyen Kadın Adaylar Kampanya Başlattı

Yaptığımız haberler kapsamında aktardığımız KPSS Şartı bulunmayan ve 10 bin kişinin Özel Harekat Polisi olabilmesine olanak sağlayacak ilan çerçevesinde, bayan adaylara yönelik herhangi bir alımın söz konusu olmaması büyük tepki toplamıştı. 

Özel Harekat Polisi olarak görev almak isteyen bayan vatandaşlar da tepkilerini kamupersoneli.net adresine yoğun olarak aktardılar ve destek talebinde bulundular. Konuyla alakalı olarak biraraya gelmeye ve bir imza kampanyası başlatmaya çalışan bayanlar, amaçlarına ulaştılar.

Bir internet platformu üzerinde kampanya başlatıp imza toplayan bayan vatandaşlar, destek bekliyorlar. Yoğun olarak görüşlerini ilettikleri sitemizde, bizlerde elimizden gelen desteği verebilmek adına onların görüşlerine yer vermek istedik.

İşte bayan vatandaşlarımız tarafından bizlere iletilenler ve tepkileri:

Sevda hanım: Kadinlarada bir sans verilse yani ne olur..

Zehra hanım: lutfen bayan alımı da yapılsın.

Evrim hanım: bende kucuklukten berı ıstıyorum polıs olmak benımde tek umudum buydu belkı olurum dıye sınavlarda birşey olmad bunda sansım olur yardım eder dıye bekledım ama sadece erkeklerın alınması uzdu benı keske bayanlarıda alsalar gonullu bır suru bayan var :( bende ıstıyorum

Zehra hanım: lutfen bayan alımı da yapılsın vatan ıcın hızmet etmek bız bayanlarında gorevı

Betül hanım: lütfen bayanlarada kontenjan açılsın... 1 AYDIR PÖH MÜLAKATLARI İÇİN ÇALIŞIYORUM. EMEKLERİM BOŞA MI GİTTİ ŞİMDİ !!!!!! BU  ÖKSÜZ KIZIN SESİNİ DUYUN ARTIKKKKK HAYALLERİMİZİ ALMAYIN ELİMİZDEN YETER.....

Sibel hanım: Darbe olayı oldu o kadar bu meydanlara yalnızca erkekler mi cıktı . Bu toprakları zamanında çoluk çocuk demeden kadın erkek demeden omuz omuza aldık. şimdi ne oldu hani eşittik, ben eşitliğin olduğuna inanmıyorum . Biz bayanlara  % 10  şansı bile çok gördüler .
 

Yorumlar (27)
merve 3 yıl önce
Lutfen bayan polis alimi da olsun
Burcu 3 yıl önce
Ne yani bu kadar umutlar hayaller çöpe mi gitti.15 temmuz gecesi sadece erkekler mi sokaklardaydi sadece onlar mi demokrasi nöbeti tuttu?Nerede bayan erkek eşitliği söz konusu VATAN erkek veya kadın olmak değil bizler NENE HATUN'un torunlariyiz bizi hicbirsey korkutamaz yildiramaz lütfen sesimizi duyun bizde polis olmak istiyoruz...
Elif 3 yıl önce
Ne olur bayan alımıda yapın
Elif 3 yıl önce
Ne olur bayan alımıda yapın
Hakan 3 yıl önce
Askerlik şartı kaldırılsın lütfen Rica ediyoruz
derya 3 yıl önce
BAYAN ARKADASLAR NEKADAR DESTEK OKADAR GOZ ONUNDE BULUNDURULACAKTIR
Şirin 3 yıl önce
Bayan alımı olsun artık günlerdir bunu bekliyordum ya lütfen alım olsun . Duysun artık biri sesimizi
Raziye 3 yıl önce
Ozel harekat alimlarinda lutfen bayan alimi icin kontenjan acilsin lutfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın