Öztrak: Koronavirüs maalesef işçilerimiz için ölümcül bir meslek hastalığı haline dönüşmektedir!

Öztrak: Koronavirüs maalesef işçilerimiz için ölümcül bir meslek hastalığı haline dönüşmektedir!

İşçi Sağlığı Ve İş Güvenliği Meclisi’nin tespitlerine göre sadece Nisan ayından en az 103 işçimiz Covid-19 virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Fabrikalarda çalışan işçilerimizi sokağa çıkma yasağı tedbirlerinin dışında tutmayı tercih eden hükümeti eleştiren Faik Öztrak, ‘’Koronavirüs maalesef işçilerimiz için ölümcül bir meslek haline dönüşmektedir’’ dedi.

Hükümetin, işçilerin sokağa çıkma yasağı tedbirlerinden muaf tutulması eleştiriliyor. CHP Gurup Başkanvekili, Nisan ayında Koronavirüs yüzünden 103 işçinin ölmesi üzerine şu açıklamalarda bulundu;

‘’Hükümet, fabrikalarda çalışan işçilerimizi sokağa çıkma yasağı tedbirlerinin dışında tutmayı tercih etmiş, onları canları ile cüzdanları arasında seçim yapmak zorunda bırakmıştır. Şimdi bu tercihin insani maliyeti su yüzüne çıkmaktadır. İşçi Sağlığı Ve İş Güvenliği Meclisi’nin tespitlerine göre sadece Nisan ayından en az 103 işçimiz Covid-19 virüs nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Korona maalesef işçilerimiz için ölümcül bir meslek haline dönüşmektedir. Bu hastalığın iş cinayetlerine dönüşmemesi için tedbirler muhakkak sıklaştırılmalıdır.

Emekçilerimizin sağlığı için iş yerlerinde sosyal mesafe ve hijyen başta olmak üzere gereken tedbirler alınmalıdır. Salgından çıkış sürecinde atılması gereken diğer bir adım, başta yüz maskesi olmak üzere koruyucu malzemeye erişimin kolaylaştırılmasıdır’’ dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler