Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç edildi

Çıktığı bir televizyon programında ''Türkçe Ezan Okutulsun'' diyerek yaptığı çıkışla gündeme gelen Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç edildi.

Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç edildi

CHP Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz çıktığı bir televizyon programında Türkçe Ezan Okutulsun diyerek gündeme gelmişti. Türkçe ezan ile ilgili yaptığı bu ıkışı partisi tarafından çok sert bir dille eleştirildi. Partisi tarafından disiplin kuruluna sevk edilen Öztürk Yılmaz, bugün açıklanan karar göre CHP'den ihraç edildi.

Yılmaz Öztürk, partisinin verdiği disiplin kuruluna sevki kararını çok sert bir dille karşı gelmiş ve CHP lideri Kılıçdaroğlu’na “İstifa etmiyorum. Sıkıysa at beni rezil ol, kepaze ol. Partiyi yönetemiyorsun, defolup gideceksin” demişti.

Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, CHP’den ihraç edildi.  “Gruptan Kesin Çıkarma” cezası, CHP Grup İç Yönetmeliği’nin 79. maddesine dayandırıldı.  Bu kararla CHP’nin TBMM’deki sandalye sayısı da 142’ye düştü.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE