Paris İMF Binasında Patlama Gerçekleşti!

Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan IMF ofisine gönderilen bir zarfın açılması üzerine patlama gerçekleşti. Patlamada bir kişinin yaralandığı bildiriliyor. Polis binada operasyon başlattı.

GÜNDEM 16.03.2017, 15:25 16.03.2017, 15:29
Paris İMF Binasında Patlama Gerçekleşti!

Fransa'da son dakika patlama haberi geldi... Fransa'nın başkenti Paris'te IMF ofisinde patlama meydana geldi.

Uluslararası ajansların  "acil" koduyla geçtiği haberlere göre, büroya gönderilen bir zarfın açılmasıyla meydana gelen patlamada bir kişi yaralandı.

Paris'in batı bölgesinde yaşanan olayda can kaybı ve herhangi bir hasarın olmadığı kaydedildi. 

Yetkililerden gelen açıklamaya göre polis ve uzmanlar patlamadan sonra IMF/Dünya Bankası ofisinde ki yaklaşık 150 kişiyi binadan tahliye etti.

Fransa son iki yıldır düzenlenen bir dizi terör saldırısı sonrasında olağanüstü durumda...

Dün de Almanya'nın başkenti Berlin'de Maliye Bakanı Wolfgang Schauble’nin ofisine, patlayıcı içeren bir paket gönderilmişti. Paket bakanlıkta çalışanlar tarafından bulunmuş ve derhal bölge boşaltıldıktan sonra etkisiz hale getirilmişti. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre; paket, açıldığı takdirde can kaybı ve büyük hasara neden olabilirdi. Paketi gönderen kişi olarak Yunan siyasetçi Adonis Georgiadis’in adının yazılı olması kafaları karıştırmıştı. Paketin Almanya'ya "teröristlerce" yollandığını belirten Georgiadis ise, "Maalesef duyduğunuz haber doğru. Hiç de komik değil" demişti.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)