Patlayıcı Hazırlarken Ölen Suriyeli Davasında 6 Tutuklama

Son dakika Hatay Reyhanlı'da patlama. Son dakika haberleri. Reyhanlı'da patlayıcı hazırlarken öldüğü davasında 6 kişi tutuklandı. İşte detaylar.

GÜNDEM 11.07.2016, 17:02 11.07.2016, 17:06
Patlayıcı Hazırlarken Ölen Suriyeli Davasında 6 Tutuklama
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 2 Suriyelinin evde patlayıcı hazırlarken öldüğü değerlendirilen olaya ilişkin, 5 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 6 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.Valilik'ten yapılan açıklamaya göre, 6 Temmuz'da Reyhanlı ilçesi Kurtuluş Mahallesi Kanatlı Caddesi Şehit Sedat Pişen Sokak'ta meydana gelen patlamayla ilişkin ve yürütülen soruşturma kapsamında, 7 Temmuz'da ilçedeki 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtildi.

Söz konusu ikametlerde, patlamada hayatını kaybeden kişilerle irtibatlı olduğu tespit edilen Suriye uyruklu H.E, A.A, M.H, N.M, S.S, A.A, gözaltına alındı.Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda, otomatik piyade tüfeği ile bu silaha ait 5 adet şarjör, 2 dürbün, 3 metal kutu içerisinde patlayıcı, 3 tabancayla bu tabancalara ait 3 susturucu, 3 GPS cihazı, 2 uzaktan kumanda modülü, 2 elektrikli kapsül, bir miktar elektronik malzeme, bir lazer işaretleyici ele geçirildi.Açıklamada, gözaltına alınan 6 şüphelinin çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak, cezaevine konulduğu kaydedildi.

Son dakika hberlerinden, gündem haberlerinden, güncel haberlerden ve daha fazlasından haberdar olmak için kamupersoneli.net adresini takipte kalın.

Kamupersoneli.net  | AA
Yorumlar (0)