Pentagon'dan Flaş Türkiye Açıklaması! Türkiye'nin F-35 Programına Katılımı Askıya Alındı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Savunma Bakanlığı Pentagon tarafından skandal bir açıklama yapıldı ve Türkiye'nin F-35 programına katılımının askıya alındığı duyuruldu. Geçtiğimiz saatlerde Beyaz Saray'dan da Türkiye hakkında açıklama yapılmıştı ve Türkiye'nin S-400'leri almasından dolayı; "F-35 programına dahil olmasını imkansız hale getirdi" ifadelerine yer verildi.

GÜNDEM 17.07.2019, 22:05
Pentagon'dan Flaş Türkiye Açıklaması! Türkiye'nin F-35 Programına Katılımı Askıya Alındı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Savunma Bakanlığı Pentagon tarafından Türkiye'nin S-400 almasına yönelik yeni bir açıklama geldi.

Pentagon tarafından yapılan açıklamada ise;

"Türkiye’nin F-35 programına katılımını askıya alma sürecini başlatıyoruz." denildi.

Diğer yandan Beyaz Saray'ın basın birimi tarafından da Türkiye hakkında açıklama yapıldı ve;

"Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemini satın alması F-35 programına dahil olmasını imkansız hale getirdi." ifadelerine yer verilmişti.

Türkiye'nin 65 yıldır güvenilir müttefik olduğu ve NATO üyesi olduğu belirtildi ve;

"S-400'ün NATO üyelerinin birbirine Rus sistemlerinden uzak durmak için verdiği sözü çiğnenmesi anlamına geldiği" Türkiye'nin "NATO sistemi içinde çalışabilmesi için zararlı sonuçlar doğuracağı" söylendi.

Türkiye'nin ABD'nin önemli bir müttefiki olduğu ve ortaklıklarının sadece F-35 kapsamında olmadığı, iki ülkenin birlikte yapacacağı işbirliklerinin ileride devam edeceği vurgulandı.

Yorumlar (2)
miko 1 ay önce
ABD Köpeğine bak hele
Zikri fikrigilleroğlu 1 ay önce
Artık müttefik yok, çıkarlar var. Parasıyla değil mi f35 için de para verilecek rus uçakları içimde para verilecek. abd nin tasması israil gavurunun elinde. Böyle bir sonuca hiç şaşırmadım