Pentagon'dan PYD İle İşbirliğimiz Sürecek Açıklaması!

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı (Pentagon), PYD'ye silah verme konusuna ilişkin çok önemli bir açıklamada bulundu.

GÜNDEM 27.11.2017, 21:56 28.11.2017, 00:09
Pentagon'dan PYD İle İşbirliğimiz Sürecek Açıklaması!

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), son günlerde oldukça sık konuşulur olan PYD'ye silah verme konusuna ilişkin çok önemli bir açıklamada bulundu. 

İKİ LİDER BU KONUYU GÖRÜŞMÜŞLERDİ

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. İki lider arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a ABD'nin terör örgütlerine silah sağlamasından duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti. ABD Başkanı Trump ise bu konunun daha önce halledilmesi gerektiğini ve desteğin kesileceği sözünü vermişti. 

PENTAGON'DAN İŞBİRLİĞİMİZ SÜRECEK AÇIKLAMASI

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı (Pentagon) konuya dair çarpıcı bir açıklamada bulundu. Pentagon yapmış olduğu açıklamasında, PYD'nin de yer aldığı SDG kuvvetlerine desteğin kısıtlı olduğunu ve devam edeceğini açıkladı.

''Pentagon: PYD'nin de içinde olduğu SDG ile işbirliğimiz sürecek. SDG'ye verilen silahlar sınırlı. Kürt ortaklarımıza askeri destek gözden geçiriliyor.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Muhsine Kocaöz 2 yıl önce
al birde burdan yak