PKK İle Bağlantısı Olan Kamu Çalışanları İhraç Edilecek

PKK ile bağlantısı olan öğretmenlerin ihraç edilmesinin ardından, kamu çalışanlarının da ihraç edilmesi söz konusu. Bakan Müezzinoğlu açıkladı. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 23.09.2016, 09:07 23.09.2016, 09:15
PKK İle Bağlantısı Olan Kamu Çalışanları İhraç Edilecek
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuda yapılan ihraçlarla ilgili açıklamalar yaptı. Müezzinoğlu, kamuda yapılan FETÖ temizliğinin ardından şimdi de PKK temizliği yapılacağına değindi.

Müezzinoğlu, Çalışma Bakanlığı'ndan FETÖ ile ilişkili 785 kişinin ihraç edildiğini, 319 kişinin de soruşturma aşamasında olduğunu söyledi. Kamuda PKK ile bağlantısı olan kişiler için de : "Önümüzdeki hafta içinde onu da sonuçlandırmaya çalışıyoruz" dedi.

Kendisine yöneltilen "İhraçlarda hangi kriterler olacak?" sorusuna: "Kriterleri değerlendiriyoruz. Elimizde veri var. Üyeliklerdir, sosyal medya hesabıdır, tespit edilmiş konuşmalarıdır. Destekleyici verilerle ilgili çalışmalarımız var. Son şeklini almadı. Devletin kadrosunda ama Twitter hesabına bakıyorsun PKK'nın mücadelesini destekliyor" dedi. Eğitim-Sen'in açığa alınan öğretmenlerle ilgili tepkilerini de değerlendiren Müezzinoğlu, "Sendikaların feveran etmesini doğru bulmuyorum. Devletin imkanlarını PKK'ya kanalize ediyor. Şimdi bunu herhangi bir sendikamız normal karşılıyorsa, sendikaların duruşuna da hak vermeyiz" dedi.

FETÖ ile bağlantılı kişilerin AKP'de bulunmayacağı konusuna da değinen Bakan Müezzinoğlu:  "FETÖ, parti çalışması gibi hamallık olan hiçbir yerde kendisine alan aramamıştır. AK Parti'de gecesi gündüzüne katılacak, bayramı, pazarı olmayacak. İnsan kaynağını buralara göndermiyor. Angarya iş var. Sonra Meclis üyesi, vekil olacak mı olmayacak mı. Matematiğini yapamadığı hiçbir yerde zaman ayırmamış" dedi.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)