PKK Kamplarına TSK'dan Hava Harekatı !

Türk Silahlı Kuvvetlerin tarafından Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerinde bulunan PKK kamplarına yönelik hava harekatı düzenlendi.

GÜNDEM 27.09.2017, 09:52
PKK Kamplarına TSK'dan Hava Harekatı !

MÜHİMMAT DEPOLARI İMHA EDİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerinde bulunan PKK kamplarına yönelik hava harekatında, terör örgütü tarafından kullanıldığı tespit edilen silah mevzisi, barınma alanları, silah ve mühimmat depoları imha edildi.

GENELKURMAY'DAN BİLGİLENDİRME

Konu ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığından bir açıklama yapıldı. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Irak'ın kuzeyinde bulunan bölücü terör örgütüne ait hedeflere yönelik hava harekatına devam edildi.

SAVAŞ UÇAKLARI ÜSLERİNE DÖNDÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçakları 26 Eylül 2017 tarihinde Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerinde bulunan PKK kamplarına hava harekatı düzenledi. Gerçekleştirilen harekatta terör örgütü mensupları tarafından kullanılan silah mevzisi, barınak, silah ve mühimmat depoları imha edildi. Hava Harekatının ardından Hakav Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçakları emniyetle üslerine döndü.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)