PKK'lı Öğretmen İhraçlarında 15 Kriter !

Milli Eğitim Bakanlığı, pkk ile ilişkisi olan öğretmenlerin görevden alınacağını duyurdu ve görevden almalarda belirleyici kriterleri açıkladı.

GÜNDEM 07.09.2016, 11:19 07.09.2016, 11:29
PKK'lı Öğretmen İhraçlarında 15 Kriter !
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında MEB'e bağlı okullarda eğitim veren öğretmenlerden FETÖ ile ilişkisi olanlar görevden alındı. MEB'de yapılan FETÖ temizliğinin ardından şimdi sıra PKK ile ilişkisi olan öğretmenleri temizlemeye geldi.

Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz günlerde doğu bölgelerinde PKK ile bir şekilde bağlantıya girmiş 14 bin civarında öğretmen olduğunu söyledi. Şüpheler doğrultusunda gereken tespitler yapıldıktan sonra öğretmenlerin açığa alınacağını söyledi.

MEB'de yapılacak olan PKK temizliği bazı kriterlere göre yapılacak. Görevden almalarda somut deliller ana kıstas olarak belirleyici olacak.

*MİT ve Emniyet raporlarında adı geçenler ihraç edilecek
*Sosyal medya hesaplarında PKK lehinde paylaşım yapanlar
*Elde edilen sosyal veriler
*PKK soruşturmalarında takibe alınanlar
*Terör örgütüne yakın derneklerde gönüllü olarak çalışanlar
*6-7 Ekim Kobani eylemlerine katılanlar
* Veliler tarafından hakkında şikayet olanlar

Bu kriterler başta PKK ile ilişkisi olan öğretmenlerin ihracı olmak üzere, kamuda çalışan diğer personellerin ihracında da kıstas kabul edilecek.

MEB ve diğer kamu kuruluşlarında PKK temizliğinin en kısa zamanda başlaması bekleniyor.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (6)
taner 3 yıl önce
Bu devletin milletin parasını alıp pkk sempatisi duyan herkesin atılması gerekiyor.bu hainlerin derhal atılması şart.temizlik bir an önce başlamalı.
Fatma 3 yıl önce
Vatanhainiyse bir öğretmen sık sık rapor alır öğrencilerine yanlış eğitim verir istiklal marşı okunduğunda sayğı duruşunda bulunmaz vede öğretmenlik yapmaz.En kısa zamanda işaAllah öğretmenler vicdanlı bir şekilde sorgulanır görevlerine başlarlar.Vebal almak çok ağırdır.
Betül 3 yıl önce
Is ogretmenlerde bitmiyoki onlarin yetistirdigi öğrenciler o ogrencilerinde dagildigi okullar var bir sürü lise universite var toplanip pkk adina konusup cogunluk cikarip geri kalan insanlarimizi bastiran onlarinda cagresine bakilmasi lazim
Halime 3 yıl önce
Gazi Üniversitesi mesleki eğitim fakültesi,hazır giyim öğretmenliği bölümünden 2000 yılında mezun oldum.16 yıl dır yüksek puan almama rağmen kontenjanın 1-2 olması nedeniyle atanamadım.Şimdi de yaş engeline takılıyorum.Siz beni atadınız da ben mi istemedim ki yaş engelini önüme koyuyorsunuz.Ön lisans,lise mezunları atanıyor,lisans mezunları ise yaş engeline takılıyor ya da geri planda kalıyor.Yok mu bu sıkıntıyı giderecek bir büyüğümüz? O halde 40 yaş üstü bütün memurların görevden alınması gerekmiyor mu?Yüce adalet tecelli etsin artık.
hatice 3 yıl önce
Bu ne simdi pkk teror orgutu baglantili yillarca onlara sempati duymus ve onun icin grev yapan tum ogretmenler atilsin simdi tekrar goreve geldiklrrinde yine ayni sekilde sempati duyacklrd hepsi atilsiboyleleri oldukca kucuk teroristlr yetismeye devam edeceklrdir
Egitimci 3 yıl önce
Kesinlikle pkk ya yakınlığı olan atilmali.Katil devlet deyip atm den her ayin 15 inde maaş cekmeyi biliyorlar.Bunlar hain ve zalim. Allah bunlardan yavrularimizi vatanimizi korusun.Rabbim yardimcimiz olsun.Bunlarida temizleyin...yeter artik.sesimizi duyun.29 aralikta hendek eylemine gidenlerde alinmali.Toplu temizlik yapilmali.