Polis memurunun çantası Tokat’ı ayağa kaldırdı!

Güvenlik güçleri zaman zaman şehirlerde bırakılan şüpheli çantalardan dolayı harekete geçiyor. Şüpheli çantalardan dolayı harekete geçen güvenlik güçleri çantaları patlatarak imha ediyor. Tokat’ta bir polis memuruna ait olduğu öğrenilen çanta şehirde yaşayanları ayağa kaldırdı.

GÜNDEM 28.09.2019, 21:11
Polis memurunun çantası Tokat’ı ayağa kaldırdı!

Şüpheli çantalar terör saldırılarında kullanılmasından dolayı güvenlik güçlerinin harekete geçmesine neden oluyor. Sahipsiz bir şekilde şehirlerin belli bölgelerine bırakılan çantalar vatandaşlar arasında da her zaman tedirginliğe neden oluyor. Son olarak Tokat’ta vatandaşların dikkatini çeken şüpheli bir çanta güvenlik güçlerini harekete geçirdi.

BOMBA İMHA UZMANLARI BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Cadde üzerine bırakılan sırt çantası Tokat’ta yaşayan vatandaşların paniğe kapılmasına neden oldu. Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerindeki kaldırıma bırakılan sırt çantasını gören vatandaşlar, polisi aradı. Şüpheli çantaya müdahale etmek için bölge hemen güvenlik çemberine alındı. Güvenlik çemberine alınan bölgeye hızlı bir şekilde bomba imha uzmanları sevk edildi.

ŞÜPHELİ ÇANTA POLİS MEMURUNA AİT ÇIKTI

Bomba imha uzmanları bölgeye sevk edilmeden önce polis ekipleri esnaflara ve bölgede bulunan vatandaşlara çağrı yaparak bölgeden uzaklaşılmasını istedi. Bölgeye gelen bomba imha uzmanları güvenlik çemberinden içeri girerek şüpheli çantaya müdahale etmek için harekete geçti. Çantanın, bomba imha uzmanı tarafından kontrollü olarak patlatılacağı sırada bir polis memuruna ait olduğu ortaya çıktı. Bomba imha uzmanı tarafından patlatma işlemi durdurulurken, polis memuru olay yerine gelerek çantasını aldı. Şüpheli çantanın sahibi polis memurunun çantayı alışveriş sırasında o bölgede unuttuğu bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar (0)