Prof. Dr. Beril Dedeoğlu Hayatını Kaybetti

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'^nun hayatını kaybettiği ifade edildi. Peki Beril Dedeoğlu kimdir? İşte detaylar...

GÜNDEM 13.03.2019, 11:28 13.03.2019, 17:51 Batuhan
Prof. Dr. Beril Dedeoğlu Hayatını Kaybetti

Prof. Dr. Beril Dedeoğlu 28 Şubat'ta Şişli'deki Florence Nightingale Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Dedeoğlu beyin kanaması sonucu hastaneye kaldırılmıştı.

Dedeoğlu ameliyat geçirdi ve bir süredir ayoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Ancak TRT Haber'in aktardıklarına göre Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti.

Peki Prof. Dr. Beril Dedeoğlu kimdir? İşte detaylar...

BERİL DEDEOĞLU KİMDİR?

Beril Dedeoğlu 1961'de Ankara'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. 1986'da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı.

Akademik kariyerine Prof. Dr. Esat Çam'ın asistanı olarak, 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde başladı. 1999 yılında doçent, 2005 yılında profesör oldu. Aynı yıl Galatasaray Üniversitesi İkitisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığına getirildi. Bir dönem Kadir Has Üniversitesi'nde ders verdi. Ayrıca, Uluslararası Güvenlik ve Strateji, Avrupa Birliği ve uluslararası ilişkiler alanlarında birçok kitabı ve makalesi bulunmaktadır.

6 Şubat 2012 tarihinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine atandı. 28 Şubat 2017 tarihinde, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un yerine Ege Üniversitesi Rektör Vekili olarak atandı.

Yorumlar (0)