Profesyonel Askerlik Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Açıklama!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'da 2018/8. Dönem Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni'nde profesyonel askerlikle alakalı olarak detayları paylaştı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

GÜNDEM 12.10.2018, 12:29 12.10.2018, 12:46 Kerim Solak
Profesyonel Askerlik Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Açıklama!

Isparta'da düzenlenen 2018/8. Dönem Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni'nde profesyonel askerlikle alakalı olarak detayları paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bedelli olarak veya başka şekilde askerlik yapmadan süreci geride bırakanların büyük kayıpta olduklarını belirtti.

Ayrıca bedelli askerlik konusunda nüfus artışının yaşandığı ve buna bağlı olarak ordunun mevcudunun sabit yönde ilerlediğini ifade ederek, azalması durumunda ise yığılmaların önlenmesi amacıyla bu şekilde uygulamaların olabileceğini ifade etti.

Profesyonel askerlik hakkında açıklama yapan Erdoğan ifadelerini;

"Ordumuzun tamamı profesyonel olsa bile her Türk evladının temel askerlik eğitiminden geçmesini ve 'Peygamber ocağı' dediğimiz kışlalarımızın havasını teneffüs etmesini önemli görüyorum" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)