PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'ten İki Önemli Teknolojik Açıklama

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, katıldığı bir programda iki önemli teknolojik gelişme hakkında bilgi verdi.

GÜNDEM 26.09.2016, 09:00 26.09.2016, 09:12
PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'ten İki Önemli Teknolojik Açıklama
PTT Genel Müdürü olarak görev yapan Kenan Bozgeyik, PTT' nin faaliyetlerine yönelik gerçekleştirilmesi planlanan iki teknolojik gelişme hakkında katıldığı bir yayında bilgiler verdi. Dünya' nın büyük isimlerinin drone kargo adımı attığını özellikle Domino's Pizza ve Amazon gibi isimlerin bunu başarıyla gerçekleştirdiğini aktardı.

Yapılacak çalışmalarla beraber PTT' nin de bu yönde iki hizmetinin yer alacağını aktardı. Yapılacak çalışmalarla birlikte faaliyete girmesi beklenen bu iki hizmet ise şu şekilde:

1. Müşterilerin şubelerde sıra beklemelerine gerek kalmadan otomatik olarak kargo teslim alan bir sistem geliştiriliyor. Bu sistem kargoyu, müşteriden alıp mağaza içerisindeki taşıma sırasına ekliyor.
2. İHA üzerinden ( İnsansız hava araçları ) kargo teslimatı yapılacak. Hem şubelerin personel ihtiyacı azalacak, hem de süreç kısalacak. Üstelik trafik gibi bir problemle de karşılaşılmamış olacak.

PTT, bu sisteme geçebilir mi?

Sosyal medya platformlarında sıkça gündeme gelen bu konu, vatandaşların gözüyle " sadece hayal " olarak ifade ediliyor. Ancak gerçekleşmemesi için hiç bir engel yok. Yeterli bütçe ayırıldığı takdir de sistem gayet rahat işleyebilir.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)