PTT Personel Alımı Kesin Sınav Sonuçları Açıklama ve Göreve Başlama Tarihleri Belli Oldu

2018 yılı itibariyle Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) 5 bin personel alımı sınav sonucunu geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Söz konusu sınava yönelik olarak yapılan sınav itirazlarından sonra PTT personel alımının kesin sınav sonuç tarihi kurum tarafından netlik kazandı. İşte PTT 5 bin personel alım süreci hakkında detaylar...

PTT Personel Alımı Kesin Sınav Sonuçları Açıklama ve Göreve Başlama Tarihleri Belli Oldu

(PTT) Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından 5 bin personel alımı kapsamında düzenlenen sınava yönelik olarak sınavların açıklanacağı kesin sonuçlar için nefesler tutuldu.

(GAZİSEM) Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 12 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilen sınav sonuçlar 20 Eylül 2018 tarihinde PTT'nin İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından duyuruldu.

Açıklanan sınav sonuçlarından sonra itiraz süreci başlamıştı ve bu kapsamda PTT'den personel alımıyla alakalı olarak duyuru yayımlanmıştı.

PEKİ PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI KESİN SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

PTT 2018/1 personel alımı yazılı sınavları 12 Ağustos 2018 tarihinde 16 il merkezinde gerçekleştirildi.

Yazılı sınav sonuçları 20 Eylül 2018 tarihinde  PTT'nin İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından açıklandı.

Yazılı sınav sonuçlarına yönelik itirazlar ise 21 Eylül 2018 tarihinde başladı ve 27 Eylül 2018 tarihinde gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresi üzerinden gerçekleştirildi.

Diğer yandan yazılı sınav sonuçlarına yönelik olarak değerlendirme raporları  PTT'nin İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı sitesi "//ik.ptt.gov.tr" adresi üzerinden duyurulacak.

Kesin sınav sonuçları ise en geç 19 Ekim 2018 tarihinde duyurulacak.

GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

Yazılı ve sözlü sınav sonuçlarında atamalara hak kazanan adayların atama işlemleri, yazılı ve sözlü sınav sonuçlarının duyurulduğu tarihten itibaren belirli dönemler halinde en geç bir sene içinde başlatılabilecek.

HANGİ PUANLARIN YERLEŞTİRMELERİ NASIL YAPILACAK?

Adaylar, Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonlarına başvuru yapabilecekler.

Bu kapsamda PTT personel alım sınavından 60 puan ve üstü alan adaylar;

Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (PTT'de çalışan firma elemanı), Postacı, Postacı (PTT'de çalışan firma elemanı) pozisyonlarına başvuruda bulunacaklar.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 21:47
YORUM EKLE